تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
دفتر تجارت الکترونیک ولقان حسینی

" بیت کوین " و " قیمت بیت کوین " و " استخراج بیت کوین با گوشی "

شنبه 24 اسفند 1398
7:49
ولقان حسینی

 در این مقاله قصد داریم تا شما کاربران عزیز را با " بیت کوین " و " قیمت بیت کوین " و " استخراج بیت کوین با گوشی " آشنا کنیم. با سایت زوم ارز تا پایان این مقاله همراه باشید.

ابتدا می خواهیم شما را با مفاهیم پایه ای بیت کوین آشنا و سپس به اصل ماجرا که قیمت بیت کوین و استخراج بیت کوین با گوشی است برویم. 
 
همانطور که می دانید بیت کوین یک ارز دیجیتال است. ارز های دیجیتال دارای یک قیمت متغیر می باشند که با توجه به خرید و فروش آنها، قیمت گاهی کاهش و گاهی افزایش پیدا می کند. بیت کوین وجود فیزیکی ندارد، یعنی آن را نمی توان در دست مثل جا به جایی پول معامله کرد. بیت کوین را فقط می توان در بستر اینترنت معامله کرد. البته نا گفته نماند که بیت کوین را به صورتی حضوری می توان معامله کرد اما باز همانم در بستر اینترنت می باشد.
اگر علاقه مند به حوزه ارز های دیجیتال باشید، می توانید به راحتی متوجه گفته هایمان شوید. شاید برای شما این سوال پیش بیایید زمانی که قصد خریداری ارز دیجیتال بیت کوین را داریم، در کجا میتوانیم از قیمت بیت کوین و یا اینکه بعد از خرید آن را در کجا می توانیم ذخیره کنیم؟
شما قبل از خرید باید به قیمت، خرید و فروش بیت کوین توجه کنید. بیت کوین هم مانند دیگر ارز ها و یا مانند پول های رایج جهان یک قیمت خرید و یک قیمت فروش به همراه درصدی مالیات دارند. زمانی که ما قصد فروش رمز ارز و یا پول داشته باشیم، نسبت به قیمت آن روز یک مقدار پایین تر باید آن را به کسی که قرار است از ما خرید کند ( صرافی، سایت های معاملاتی و.... ) بفروشیم. اما اگر قرار باشد ما از جایی بیت کوین و یا رمز ارز های دیگر خرید کنیم قیمت خرید ما از قیمت خرید صرافی و یا سایت های معاملاتی بالاتر می باشد.
قیمت بیت کوین در تمامی ماه ها، هفته ها، روزها، ساعت ها، دقیقه ها و ثانیه های شبانه روز در حال تغیر است. بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است، به دست هیچ دولت و یا فردی اداره نمی شود که قرار باشد برای آن یک قیمت ثابت در نظر گرفت. آنچه قیمت بیت کوین را متغیر کرده است، درصد خرید و فروش بیت کوین می باشد. 
قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله مورخ 10 / 12 / 1398 برابر با 8.755.68 دلار آمریکا است. اگر بخواهیم این مقدار مبلغ را به تومان واحد پول کشور خودمان ( ایران ) تبدیل کنیم، با دلار 15.100 تومان چیزی حدود به 132.210.768  میلیون تومان می شود. هر چه مقدار دلار افزایش داشته باشد قیمت بیت کوین هم در کشور ایران افزایش پیدا می کند و هر چقد کاهش داشته باشد قیمت بیت کوین کاهش پیدا می کند.
پیش بینی قیمت بیت کوین توسط سرمایه گذاران ارز دیجیتال بیت کوین
شاید شما که قصد سرمایه گذاری در رمز ارز بیت کوین را دارید. تردید داشته باشید که قیمت بیت کوین در آینده قرار است چقدر شود و یا اینکه میخواهید بدانید در آینده برای بیت کوین قرار است چه اتفاقی بیفتد.
قطعا این را می دانید هیچ چیز که قرار است در آینده اتفاق بیفتد مشخص نیست، نمی توان تصمیمات درستی گرفت. تمام این ها به عملکرد در این بازار بستگی دارد اما با این حال در ادامه به نظرات چند شخص مهم سرمایه گذار و همچنین تحلیل گر این بازار پرداخته ایم با ما همراه باشید.
 
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظرعلی میزانی اسکوئی (Ali MizaniOskui)
پیش بینی قیت بیت کوین آقای علی میزائی اسکوئی بر این است که، قیمت بیت کوین تا اواخر سال 2021 بین 200 الی 300 هزار دلار می رسد. تقریبا با فاصله اعلام شده توسط آقای میزائی در زمان نگارش این مقاله یک سال نیم دیگر فاصله داریم. باید صبر کرد تا ببینم قرار است تا آن سال چه اتفاقی  در بازار جهانی ارز دیجیتال بیفتد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر جک دورسی (Jack Dorsey)
آقای جک دورسی، مالک کمپانی تویتر می باشد. زمانی که از اون پرسیدند که آینده بیت کوین را چگونه پیش بینی می کنید در جواب گفت: من بر این معتقد هستم که در آینده بیت کوین یک ارز دیجیتال رایج در بستر اینترنت به حساب می آید.  
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر جان پفر (John Pfeffer)
جان پفر، یک سرمایه گذار و همچنین کارآفرین و تحلیل گر می باشد. زمانی که از اون پرسیدند که در آینده قیمت بیت کوین قرار است چه مقدار شود، اینگونه پاسخ داد که : اعتقاد دارم قیمت بیت کوین در آینده به 700 هزار دلار می رسد!  جان پفر، در زمان مصاحبه، زمانی را برای محقق شدن این گفته اش در نظر نداشت.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر سم داکتر (Sam Doctor)
مصاحبه ای که در گذشته با سم داکتر شده بود، او بر این اعتقاد داشت که تا پایان سال 2019 قیمت بیت کوین به 36 هزار دلار می رسد.! اکنون سال 2019 تمام و وارد سال 2020 شده ایم اما بیت کوین از زمان خلقت خود تا به کنون همچنین قیمتی نداشته است. سم داکتر فردی است که تحصیلات تخصصی اش در حوزه مالی می باشد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر مکس کایزر (Max Keiser)
آقای مکس کایزر شخصی است که خودش بیت کوین دارد. زمانی که ار اون پرسیدند او دو پیش بینی کوتاه مدت و مبلند مذت بیان نمود. در پیش بینی کوتاه مدت اون قیمت بیت کوین به 28 هزار دلار و پیش بینی بلند مدت او قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار می رسد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر سانی سینگ (Sonny Singh)
آقای سانی سینگ هم مانند سم داکتر زمان اتفاق افتادن پیش بینی اش را در سال 2019 اعلام کرده بود اما همانطور که گفتیم اکنون در اوایل سال 2020 هستیم و بیت کوین هیچگونه رشد قیمتی بالایی نداشته است. پیش بینی آقای سانی سینگ اینگونه بود که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2019 به 15 الی 20 هزار دلار می رسد.
شواهد بر این حکم می کند که تا حدودی این نظریه درست است یعنی قطعا بیت کوین حداقل در فاصله نه چندان دور به کانال 16 هزار دلار می رسد، دقیق نمی توان برای این موضوع زمانی اعلام نمود.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر جیمسون لوپ (Jameson Lopp)
شاید آقای جیمسون لوپ را بشناسید و یا اسمش برایتان آشنا باشد. لوپ رهبر کیف پول Casa است. پیش بینی او به شکلی است که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2020 به 250 هزار دلار می رسد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر مایک نووگراتز (Mike Novogratz) 
یکی از سرمایه گذاران معروف آقای مایک نووگراتز می باشد. اگر شناخت کافی نسبت به سرمایه گذاران خارجی داشته باشید قطعا مایک را می شناسید. مایک هم مانند سانی سینک و سم داکتر پیش بینی دقیقی نداشت. مایک در مصاحبه اش گفته بود که بیت کوین تا تا پایان سال 2019 به 20 هزار دلار خواهد رسید. اما در حال حاظر در اوایل سایل 2020 هستیم و قیمت بین کوین تقریبا بر روی کانال 9هزار دلار می باشد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر کنث روگوف (Kenneth Rogoff)
آقای کنث روگوف از مخالفان سرسخت بیت کوین می باشد، او جز اساتید دانشگاه هاروارد است. اون می گوید که بیت کوین به زودی روند نذولی و همچنین کاهش قیمتی شدیدی خواهد داشت.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر تیم دراپر (Tim Draper)
آقای تیم دراپر، از خالقان بنیانگذار دانشگاه دراپر می باشد. اون جزئ سرمایه گذاران برتر آمریکایی می باشد. افرادی که سرمایه گذاران آمریکایی را بشناسند قطعا با این فرد آشنایی نسبی دارند. این شخص می گوید که بیت کوین در سال 2022 به کانال 250 هزار دلار می رسد. باید تقریبا تا دوسال دیگر صبر کنیم تا ببینیم که آیا پیش بینی آقای تیم دراپر درست است یا خیر.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر توماس‌لی (Thomas Lee)
توماس لی از بنیانگذاران شرکت Fundstart Global می باشد. آقای توماس لی خودش جزء سرمایه گذاران بیت کوین است. ایشان می گویند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022 به 125 هزار دلار می رسد. مانند نظریه باقی تحلیل کنندگان باید منتظر باشیم تا ببینیم کدام نظریه تحقق می یابد.
 
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر جان مکافی (John McAfee)
آقای مکافی که خودش برنامه نویس و همچنین بنیانگذار آنتی ویروس مکافی است، درباره قیمت آینده بیت کوین یک پیش بینی عجیب کرده است. اون می گوید که بیت کوین در آینده نزدیک به قیمت 1 میلیون دلار می رسد!!!
 
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر بابی لی (Bobby Lee)
پیش بینی قیمت بین کوین آقای بابی لی مانند آقای مکافی این است که قیمت بیت کوین در آینده ای نزدیگه به 1 میلیون دلار خواهد رسید. ا شاید این حرف ها و پیش بینی ها برایتان تعجب آور باشد اما با صبر کردن باید منتظر بمانیم تا ببینم این پیش بینی ها در زمان خودمان اتفاق خواهد افتاد و یا در زمان نوادگانمان. 
در این قسمت از مقاله آشنا شدیم که افراد مشهور و همچنین سرمایه گذاران در کل دنیا چه چیزی را درباره آینده و همچنین قیمت بیت کوین پیش بینی کرده اند.
----------------------------------------------------------------
هزینه های استخراج بیت کوین با گوشی
درست است که هزینه تهیه تجهیزات ماینینگ بالا است، اما این هزینه ها به صرفه است و حداقل بعد از مدت کوتاهی تمام هزینه ها برگرداننده می شود از طریق استخراج. همانطور که گفتیم، استخراج بیت کوین با گوشی ضرر های زیادی به سوی شما تحمیل می کند. از هزینه مصرف برق گرفته تا خرابی قطعات.
شاید با خود بگوئید که هزینه برق دستگاه های ماینینگ، بیشتر از هزینه استخراج بیت کوین با کوشی موبایل که نیست.
بله حرف شما کاملا درست است. اما شما میتوانید با کسب مجوز از اداره صنعت اقدام به استخراج قانونی بیت کوین کنید. این امر سبب می شود تا نرخ برق شما به صورت قانونی محاسبه شود. 
 شما باید هزینه های گوشی را به صورت جداگانه محاسبه کنید و به دو دلیل اصلا نباید با هزینه های تجهیزان ماینینگ محاسبه کنید. 
1. ما باید توجه داشته باشید که این کار صدمه های زیادی به باطری شما وارد میکند. همین امر باعث می شود شما حداقل هفته ای یک بار اقدام به تعویض باطری داشته باشید. اگر بخواهید این عمل را با توان مصرفی برق دستگاه های ماینینگ در نظر بگیرید، هزینه های بالاتری بالاید برای این موضوع در نظر داشته باشید.
2. قطعات دستگاه های ماینینگ به طوری اسمبل می شود که توان پردازشی مشخصی را که تعیین شده است می تواند انجام دهد. گوشی های موبایل هم دقیقا همینطور است، یک توان مصرفی برای پردازش آن ها در نظر گرفته شده است. اگر از توان مصرفی که قرار است برایش کار شود بالاتر رود، قطعا قطعات مختلف دستگاه خراب می شود. همین امر گاهی باعث اعمال هزینه های زیادی می شود. بعضی از اوقات ممکن است این آسیب به طور کلی به دستگاه شما وارد شود برای همین باید به فکر یک گوشی دیگر باشید.
نکته: هدف از نوشتن این قسمت از مقاله تنها روشن نمودن شرایط استخراج بیت کوین با گوشی بود. در کنار برنامه هایی که اقدام به استخراج بیت کوین به صورت مستقیم می کنند، نرم افزار هایی هم وجود دارند که به شما بیت کوین پاداش می دهد. در ادامه با انواع این نرم افزار ها آشنا می شوید اما اگر بخواهیم به عنوان مثال یکی از آنان را بگودیم، نرم افزار الکترنیوم " Electroneum " است . این نرم افزار بر پایه ارز دیجیتال الکترنیوم توسعه داده شده است. شما با استفاده از این نرم افزار به عنوان پاداش می توانید بیت کوین دریافت کنید، هرگز از طریق این برنامه به طور مستقیم بیت کوین دریافت نمی کنید.
در کنار این نرم افزار گاهی بازی هایی هم وجود دارند که از طریق فعالیت در بازی به شما بیت کوین پاداش می دهند. می توانید این مقدار بیت کوین را که دریافت می کنید به راحتی در صرافی ها، سایت های عاملاتی و.... بفروشید و کسب در آمد کنید. برای مثال بازی " Storm Play " می باشد.  این نرم افزار یک بازی نیست. شما در این اپلیکشن یک بازی دانلود می کنید، بعد از دانلود بازی شما به عنوان پاداش ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم و... می توانید دریافت کنید. کار با این نرم افزار بسیار راحت می باشد، هر کاربری با هر سطحی به راحتی می تواند استفاده نماید.
 
 
-------------------------------------------------------------
گذشته بیت کوین
در این قسمت از مقاله می خواهیم نگاهی به گذشته بیت کوین یعنی از زمان پیدایش تا به حال داشته باشیم. 
آیا شما آقای ساتوشی ناکاماتو را می شناسید؟
ناکاماتو خالق بیت کوین است. فردی که بیت کوین را در سال 2010 خلق کرد. بیت کوین در ابتدای پیدایشش دارای قیمت بسیار ناچیزی حدود به 0.06 دلار بود. بعد از مدتی بیت کوین شروع به افزایش ارزش کرد و در همان سال تا به قیمت 0.39 دلار رفت.
بیت کوین از زمان خلقتش یعنی از سال 2010 تا به حال روند افزایشی و همچنین کاهشی زیادی داشته است، در خیلی از مواقع زیاد رشد و در خیلی از مواقع زیاد کاهش داشته است. 
----------------------------------------------------------------
افراد زیادی هستند که اکنون علاقه مند به استخراج بیت کوین می باشند. اما به علت گرانی تجهیزات ماینینگ، افراد کمی توانایی خریداری دارند.
حال بعضی از افراد برای این کار راه های زیادی به ذهنشان خطور می کند از جمله استخراج بیت کوین با گوشی!
شما می توانید بیت کوین را از روش های ذیل استخراج کنید:
1. از طریق کامپیوتر
2. از طریق سایت های آنلاین
3. از طریق نرم افزار ها
4. از طریق گوشی های موبایل
استخراج بیت کوین از طریق کامپیوتر دور از ذهن نمی باشد. اما به صرفه نیست به طور کلی این نوع استخراج سود دهی مناسبی ندارد. در زمان پیدایش بیت کوین، به دلیل کم بودن سختی شبکه، این کار امکان پذیر بود. اما بیت کوین با توجه به اینکه اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است، دیگر این کار سودآور نمی باشد.
 
----------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2010 میلادی و 1388 شمسی
در 17 می سال 2010 اولین صرافی بیت کوین تاسیس شد: 
 در آن زمان بیت کوین به قیمت 0.03 رسید، بیت کوین فعالیت اصلی خودش را همزمان با افتتاح رسمی صرافی مختص به خودش یعنی BitcoinMarket شروع کرد.
1. در 22 می سال 2010 اولین معامله بیت کوین صورت گرفت: 
اولین معامله بیت کوین در قبال پیتزا صورت گرفت! در سال 2010 شخصی با نام لازلو هانیچ در ازای خرید 2 عدد پیتزا حدود به 10.000 بیت کوین پرداخت نمود. در 22 می سال 2010 قیمت بیت کوین برابر با 0.004 دلار بود.
2. در 11 جولای سال 2010 بیت کوین توسط سایت Slashdot.org معرفی شد:
بعد از معرفی بیت کوین در این سایت خبری، به طور ناگهانی قیمت بیت کوین 10 برابر شد و به قیمت حدودی 0.08 دلار رسید.
3. در 18 جولای 2010 صرافی MTGox راه اندازی شد: 
این صرافی به قصد خرید و فروش بیت کوین " ترید " راه اندازی شد که به صورت تمام وقت به فعالیتش ادامه میداد.
4. در 15 آگوست 2010 اولین هاردفورک بیت کوین راه اندازی شد: 
یک هکر سو استفاده کننده از یک باگ امنیتی در این شبکه استفاده کرد. با استفاده از این باگ و سواستفاده از نحوه پردازش توانست یک تراکنش فیک را ذخیره کند. توسعه دهندگان بیت کوین به سرعت این باگ را شناسایی کردند و آن را رفع و سپس نسخه اصلاحی آن را به بازار عرضه کردند.
----------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2011 میلادی و 1389 شمسی
1. قیمت بیت کوین در 9 فوریه سال 2011 به یک دلار رسید.
2. راه اندازی صرافی جهت مبادله بیت کوین با سایر ارزهای فیات در تاریخ 27 مارس 2011
3. انتشار مقاله ای در 1 ژوئن سال 2011
4. اولین هک صرافی ام‌تی ‌گاکس در 19 ژوئن سال 2011
5. یک اپیزود سریال " the good wife" مربوط به بیت کوین در سال 19 دسامبر 2011
-------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2012 میلادی یا 1390 شمسی
1. دو صرافی پاکسوم و ترید هیل فعالیت خود را متوقف کردند در تاریخ 11 فوریه 2012
2. بیت کوین در 15 نوامبر سال 2012 توسط وردپرس پذیرفته شد.
3. نصف شدن پاداش بیت کوین در تاریخ 28 نوامبر سال 2012
---------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2013 قمری یا 1391 شمسی
1. هاردفورک در نسخه 0.08 در تاریخ 11 مارس 2013
2. بحران اقتصادی در قبرس در 25 مارس 2013
3. بالا رفتن حجم معاملات در صرافی ام‌تی‌گاکس و از کار افتادن سرورهای این صرافی در تاریخ 10 آوریل 2013
4. باز شدن های درهای چین بر روی بازار بیت کوین در تاریخ 20 نوامبر 2013
5. استفاده از بیت کوین در موسسات مالی چین ممنوع شد در تاریخ 5 دسامبر 2013
---------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2014 قمری یا 1392 شمسی
1. حملات به صرافی های بزرگ در تاریخ 7 فوریه 2014
2. ام‌تی‌گاکس تعطیل شد در تاریخ 24 فوریه 2014
3. سازمان خدمات درآمد داخلی بیت کوین را مشمول مالیات اعلام کرد در تاریخ 26 مارس 2014
4. به مزایده گذاشتن بیت کوین توسط شرکت خدمات مارشال ایالات متحده آمریکا در تاریخ 27 ژوئن 2014
5. شرکت دل بیت کوین را پذیرفت در سال 18 جولای 2014
6. زیرمجموعه‌ی پی‌پل بیت کوین را پذیرفت در تاریخ 8 سپتامبر 2014
7. مایکروسافت بیت کوین را پذیرت در تاریخ 11 دسامبر 2014
-----------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2015 قمری یا 1393 شمسی
1. راه اندازی صرافی کوین بیس در سال 26 ژانویه 2015
2. انتشار سیاست ‌نامه‌ی بیت کوین و ارزهای دیجیتال در نیویورک در تاریخ 3 ژوئن 2015
3. پیشنهاد هاردفورک بیت کوین XT  در تاریخ 15 آگوست 2015
4. قانون‌گذاران ایالات متحده بیت کوین را یک کالا اعلام کردند در 18 سپتامبر 2015
5. در اروپا  بیت کوین از مالیات بر ارزش افزوده معاف شد در تاریخ 22 اکتبر 2015
6. لوگوی بیت کوین پذیرفته شد در تاریخ 3 نوامبر 2015
7. خبری دیگر درباره هویت ساتوشی ناکامانو در 8 دسامبر 2015
--------------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2016 قمری یا 1394 شمسی
1. توسعه دهنده گوگل بیت کوین را رد کرد در تاریخ 14 ژانویه 2016
2. معرفی اولین پلتفرم خرید و فروش p2p  بیت کوین در 4 آوریل 2016
3. ادعای کریت رایت درباره سازنده بیت کوین در تاریخ 2 می 2016
4. نصب پاداش بیت کوین در تاریخ 9 جولای 2016
5. هک صرافی بیتفینکس  در تاریخ 2 آگوست 2016
6. دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شد در تاریخ 9 نوامبر 2016
-------------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2017  یا 1395 شمسی
1. برگشت دوباره بیت کوین به 1000 دلار در سال 3 ژانویه 2017
2. عدم پذیرش ETF بیت کوین در تاریخ 10 مارس 2017
3. ژاپن بیت کوین را به صورت قانونی پذیرفت در تاریخ 1 آوریل 2017
4. تولید بیت کوین کش در سال 1 آگوست 2017
5. جمع آوری سرمایه از طریق ICO  در چین ممنوع شد در تاریخ 3 سپتامبر 2017
6. هارد فورک بیت کوین گلد در تاریخ 25 اکتبر 2017
-----------------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2018  یا 1396 شمسی
1. صرافی‌های کره جنوبی از لیست  کوین مارکت کپ حذف شد در تاریخ 8 ژانویه 2018
2. 80درصد از استخراج بیت کوین انجام شد در تاریخ 13 ژانویه 2018
3. تبلیغات  در فیس بوک درباره رمزنگاری ممنوع شد در تاریخ 30 ژانویه 2018
4. صرافی‌های ارز دیجیتال آمریکا به دستور SEC  باید ثبت قانونی شوند در تاریخ 7 مارس 2018
5. تبلیغات ارزهای دیجیتال در گوگل ممنوع شد در تاریخ 7 مارس 2018
6. هک شدن صرافی کوین‌ریل در تاریخ 10 ژوئن 2018
7. بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، بیت کوین ر رد کرد در تاریخ 26 جولای 2018
8. 10 سالگی بیت کوین در تاریخ 31 اکتبر 2018
9. هاردفورک بیت کوین کش در 15 نوامبر 2018
10. سختی شبکه بیت کوین کاهش یافت در تاریخ 3 دسامبر 2018
-------------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2019 
1. خبر راه اندازی پلتفرم بکت در تاریخ 9 فوریه 2019
2. فیدلیتی، خرید‌و فروش بیت کوین را در پلتفرم خود راه‌اندازی می‌کند در تاریخ 6 می 2019
3. هک صرافی بایننس در تاریخ 7 می 2019
4. امکان ارسال بیت کوین روی واتس آپ در تاریخ 19 ی 2019
5. سامسونگ بیت کوین را به فروشگاه غیر متمرکر خود اضافه کرد در تاریخ 14 آگوست 2019
6. گوشی جدید HTC با قابلیت اجرای فول نود بیت کوین عرضه شد در تاریخ 20 اکتبر 2019
------------------------------------------------------------------
استخراج بیت کوین با گوشی
اگر به این فکر افتاده اید که با استفاده از گوشی موبایل خود بیت کوین استخراج کنید و تصمیم قطعی گرفته اید، باید به شما اعلام کنیم که همانطور در پیش تر برایتان آوردیم استخراج از طریق گوشی هم مانند استخراج از طریق کامپیوتر سود آور نمی باشد. تنها دلیل آن هم سختی شبکه می باشد. 
امروزه به دلیل اینکه ارز دیجیتال بیت کوین طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است، عمل استخراج بیت کوین خواهان زیادی دارد. همین امر باعث می شود تا سختی شبکه بیشتر شود، هر چه تعداد کاربران شبکه برای استخراج بیشتر شود عملا استخراج بیت کوین سخت تر می شود. 
حالا اگر شما بخواهید با گوشی و یا کامپیوتر به جنگ سختی شبکه بروید، کار سخت می شود. دستگاه های ماینر از قدرت پردازشی بالایی استفاده می کنند، شما می توانید تا تجهیز کردن سیستم خانگی خود و یا گوشی خود اقدام به استرخاج از طریق آنها کنید.
در این قسمت قرار است به شما بگوئیم که چگونه می توان از طریق گوشی رمز ارز بیت کوین استخراج کرد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.
 
-----------------------------------
 
عوامل موثر در قیمت بیت کوین در ایران 
در کشور ایران دلایل مختلفی می تواند بر روی قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد، اما اصلی ترین دلایل آن به شرح ذیل می باشد:
1. قیمت جهانی و حال حاضر بیت کوین
2. نوسانات قیمت دلار
در چند سال اخیر، قیمت دلار در کشور عزیزمان ایران، با نوسانات زیادی رو به رو است. اخیرا به دلیل شرایط بدی که در سطح بین الملل اتفاق افتاده است قیمت دلار به بیش از حد خود رسیده است. حال این قیمت بر روی بازار بیت کوین در ایران تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.
برای اینکه از قیمت حال حاضر بیت کوین به پول رایج کشورمان با خبر شوید کافیست، قیمت بیت کوین را به صورت زنده از یک سایت مشاهده کنید و سپس با قیمت دلار فعلی ضرب کنید. تنها با انجام همین ضرب ساده موفق می شوید تا مقدار بیت کوین را به پول کشورمان بسنجید. به عنوان مثال :
در مان نگارش این مقاله مورخ 10 / 12 / 1398 قیمت زنده بیت کوین 8.755.68 هزار دلار و همچنین قیمت دلار نیز در این تاریخ برابر با 15.100 تومان است. حال باید این دو رقم را در هم ضرب کنیم تا به نتیجه برسیم.
MUL: 8.755.68 * 15.100 = 132.210.768 میلیون تومان
-------------------------------------------------------
5 دلیلی که باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود: 
عرضه محدود ، نوسان تقاضا 
توجه رسانه ها 
جامعه رمزنگاری 
نوآوری های فن آوری 
قوانین و مقررات دولتی 
-------------------------------------------------------
برای اینکه بتوانید با گوشی موبایل خود بیت کوین استخراج کنید. نیاز دارید به: 1. گوشی موبایل 2. اینترنت .
1. ابتدا یکی از نرم افزار های استخراج بیت کوین با گوشی را دانلود کنید. 
2. نرم افزار را نصب کرده و در آن ثبت نام کنید.
3. حال طبق قوانین برنامه اقدام به استخراج بیت کوین کنید.
در ادامه تعدادی از نرم افزار هایی که می توانید با استفاده از آن ارز دیجیتال بیت کوین استخراج کنید را برایتان آورده ایم. با ما همراه باشید.
شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توانید نرم افزار های استخراج بیت کوین را دانلود کنید. احتمالا قبل از ایجاد این سوال در ذهن شما، سری به فروشگاه های دانلود برنامه زده باشید. با یک جستجوی ساده در فروشگاه های دانلود برنامه متوجه خواهید شد که هیچگونه نرم افزاری برای استخراج بیت کوین در آن ها وجود ندارد. فروشگاه گوگل پلی تنها فروشگاه مرجع نرم افزارای اندروید که به صورتی جهانی در حال فعالیت می باشد، هیچگونه نرم افزاری بابت استخراج بیت کوین ندارد.
توجه1: نرم افزار های استخراج بیت کوین با گوشی برای اندروید وجود دارد، فروشگاه گوگل پلی اخیرا تمامی این نوع نرم افزار هارا از دسترس کاربران برای دانلود خارج کرده است.
توجه2: متاسفانه نرم افزار های استخراج بیت کوین، برای آیفون هنوز طراحی نشده است. تنها فقط چند بازی و برنامه است که به عنوان پاداش به شما مقدار کمی بیت کوین می دهد، آن هم به علت مناسب نبودن به شما پیشنهاد نخواهیم کرد.
معرفی نرم افزار های استخراج بیت کوین با گوشی : 
1. نرم افزار اندرویدی " Crypto Miner " :
این نرم افزار از الگوریتم " X11 " پشتیبانی می کند. شما می توانید هر رمز ارزی که از این الگوریتم پشتیبانی می کند را با استفاده از گوشی موبایل استخراج کنید. متاسفانه اینن نرم افار از رمز ارز بیت کوین پشتیبانی نمی کند زیرا الگوریتم پردازشی رمز ارز بیت کوین SHA-256 می باشد. این نرم افزار به شما امکان اتصال به استخر را می دهد. به راحتی می توانید با استفاده از این نرم افزار به استخر مورد نظرتان وصل شوید. یکی از معایبی که کابران استفاده کننده از این استخر آن را گفته اند رابط کاربری نه چندان زیبای آن است.
2. نرم افزاراندرویدی " DroidMiner " : 
این نرم افزار، از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند. شما می توانید با استفاده از این دستگاه رمز ارز هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند را استخراج کنید. همانطور که می دانید ارز دیجیتال معروف و پرطرفدار این روزهای بازار " بیت کوین " از این الگوریتم پشتیبانی می کند شما می توانید با استفاده از این نرم افار رمز ارز بیت کوین را استخراج کنید. همانطور که در ابتدا گفتیم به دلیل سختی شبکه این کار به هیچ عنوان برای شما سود آور نمی باشد. این نرم افزار در سایت سازنده آن حدود به 10 هزار بار دانلود شده است و نتیجه نظرات کابران 3 ستاره است. یکی از معایبی که کاربران را در این نرم افزار ناراضی کرده بود، استفاده بیش از حد این برنامه از باطری است، تعداد زیادی از کاربران گفتند که این نرم افزار استفاده مستقیم از شارژ باطری دارد و شارژ باطری را زود به پایان می رساند.
3. نرم افزار اندرویدی " Minergate " :
سایت های دانلود نرم افزار، این اپلیکیشن را به عنوان یکی از بهترین اپلیکشن های موجود نامیدند. این نرم افزار از الگوریتم معروف SHA-256 پشتیبانی می کند. همانطور که می دانید رمز ارز معروف و محبوب این روزهای دنیای ارز دیجیتال، " بیت کوین " از این الگوریتم پشستیبانی میکند. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار رمز ارز بیت کوین را استخراج کنید. در نظرات کاربران ثبت شده است که در گذشته این نرم افزار در رویه پرداخت و همچنین برداشت کارمز کمی اذیت کرده است.
4. نرم افزار اندرویدی " Electroneum " :
افرادی که محقق ارز های دیجیتال باشند، با این نرم افزار آشناییت کامل دارند. نرم افزار الکترنیوم یکی از معروف ترین نرم افزار های پاداش دهی بیت کوین با موبایل است. این نرم افزار تقریبا تا به کنون حدود به یک میلیون دانلود داشته است و همچنین میانگین امتیازات ثبت شده کاربران برای این نرم افزار 4 ستاره می باشد.
شما نمی توانید مستقیما با استفاده از این نرم افزار بیت کوین استخراج کنید. این اپلیکشن بر اساس ارز دیجیتال الکترنیوم توسعه پیدا کرده است. این نرم افزار بر اساس پاداش به شما بیت کوین می دهد.
5. بازی اندرویدی " Storm Play " :
این یک نوع بازی کامل نیست. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار بازی های اندرویدی دانلود کنید. در قبال دانلود بازی های اندرویدی به شما به عنوان پاداش ارز دیجیتال بیت کوین و یا اتریوم و... تعلق می گیرد. کارکرد با این نرم افزار نیاز به هیچ دانش خاصی ندارد و هر فرد با هر سطح از علم می تواند به راحتی از این نرم افزار استفاده کنند. 
 
----------------------------------------------------------
 
نظر 5 تحلیل گر در مورد تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
1. نظر جیسون ویلیامز درباره تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
از انجایی که قرار است در ماه مه سال 2020 پاداش بیت کوین از استخراج بیت کوین نصف شود، جیسون معتقد است که پاداش آن هم هیچ تاثیری بر قیمت بیت کوین ندارد.
2. نظر جانی دیلی درباره تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
جانی معتقد است که با نزدیک شدن به هالوینگ ترس از دست دادن فرصت خرید رخ می دهد.
3. نظر اندی برومبرگ درباره تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
اندی می گویند  هالوینگ می تواند تاثیر خوبی بر قیمت ها در آینده داشته باشد، امسال سال بلاک چین بیت کوین، اتریوم وارز های توسعه یافته است.
4. نظر ژائو درباره تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
از آنجایی که بیت کوین هنوز سرمایه گذاران زیادی دارد، این موضوع نشان دهنده این است که احتمال صعوذ در سال 2020 زیاد می باشد.
 
--------------------------------------------------------------
آیا استخراج بیت کوین با گوشی به صرفه است؟
شاید این سوال برای شما پیش بیایید که آیا استخراج بیت کوین با گوشی معقول است؟ یا خیر.
خیر، از نظر عقلانی این کار معقول نمی باشد. استخراج از طریق گوشی نیازمند پردازش قدرتمند است. خوب اگر بخواهیم ریز بینانه به این موضوع بپردازیم، پردازش قدرتمند به قطعات مختلف دستگاه آسیب می رساند.
مشکلاتی که در اثر این کار برای گوشی پیش خواهد آمد عبارت اند از: 1. کند شدن گوشی 2 . کاهش عمر باطری 3. خرابی های متعدد قطعات گوشی .
1-1. پردازش برای استخراج بیت کوین با گوشی سبب می شود تا عملکرد سی پی یو بالا برود، این امر باعث می شود تا پردازش سی پی یو به حداکثر رسد و عملکرد گوشی کند شود.
1-2. عمل استخراج بیت کوین از طریق گوشی  هرگز نباید متوقف شود. هر روز و هر ساعت و هر دقیقه باید گوشی در حالت آماده به کار باشد و روند استخراج را انجام دهد.
1-3. زمانی که دستگاه شما رو زها و ساعت ها بی وقفه در حال فعالیت باشد. قطعا قطعات مختلف دستگاه خراب می شود. این امر موجب می شو تا ضرر های زیادی به سوی شما تحمیل شود.
 
 

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 20 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

درباره استخراج بیت کوین و خرید بیت کوین

شنبه 24 اسفند 1398
6:48
ولقان حسینی

 از آنجایی که می دانید امروزه صحبت هایی درباره استخراج بیت کوین و خرید بیت کوین صورت می پذیرد. ما میخواهیم در این مقاله شما را با روش های استخراج بیت کوین و خرید بیت کوین و ... آشنا کنیم.

برای بدست آوردن بیت کوین به دو طریق می توانید اقدام نمایید.
1ـ می توانید از طریق استخراج بیت کوین را بدست آورید.
2ـ از طریق خرید از صرافی های آنلاین دیجیتال.
شما می توانید به طریق زیر استخراج نمایید.
 1ـ استخراج از طریق گوشی موبایل
2ـ استخراج از طریق کامپیوتر
3ـ استخراج از طریق دستگاه ماینر یا همان ای سیک ها
4ـ استخراج از طریق کلود ماینینگ
شما می توانید از طریق تعداد نرم افزار می توانید به استخر های استخراج متصل شوید سپس شروع به ماین بیت کوین نمایید. از آنجا که می دانید سختی شبکه بیت کوین برای استخراج بسیار بالا می باشد. پس استخراج با گوشی موبایل منطقی نمی باشد و امکان دارد.
بعد از مدتی ایراداتی برای گوشی شما پیدا می شود. سپس توصیه می شود استخراج با گوشی موبایل را انجام ندهید.
اگر بخواهم درباره استخراج از طریق کامپیوتر صحبت کنیم می توانیم بگوییم استخراج بیت کوین از طریق کامپیوتر نیز به صرفه نیست چون با بالا رفتن قیمت بیت کوین سختی شبکه بیشتر می شود در دستگاه هایی که توان پردازش بالاتری را دارند زودتر می توانند. محاسبات مربوط به یک بلوک را انجام دهند و پاداش خود را دریافت کند.
اما کامپیوتر چون دارای پردازشگر هایی مانند CPU و GPU هستند قدرت پردازش پایین تری نسبت به ای سیکما یا دستگاه های ماینر دارند. پس کامپیوتر ها می توانند با قدرت پردازشی دستگاه های ماینر رقابت کنند.
و افراد اگر بخواهند به استخراج بیت کوین به عنوان یک کسب و کار نگاه کند باید برای استخراج به سراغ دستگاه های ماینر بروند.
اگر بخواهیم استخراج بیت کوین با دستگاه های ماینر را برای شما توضیج دهیم اول باید به شما بگوییم دستگاه ماینر چیست؟ دستگاه های ماینری مداراتی هستند که جهت انجام یک کار تولید می شوند. و این دستگاه ها برای استخراج بیت کوین تولید نشده اند. اصطلاحا این دستگاه ها ( Asic ) یا ( ای سیک ) می باشند. و می توان گفت نسبت به CPU و GPU جهت استخراج خیلی بهتر هستند.
البته دستگاه های ماینر مختلف به بازار وجود دارد . دستگاه ها دارای قدرت پردازشی متفاوت هستند و قدرت پردازش آنها بر اساس تراهش بر ثانیه محاسبه می شود یعنی تعداد هشی که در یک ثانیه انجام می شود چقدر است. هر چقدر تعداد هش بالاتر باشد مطلقا قدرت دستگاه بالاتر است . البته به ازای هش بالاتر توان مصرفی دستگاه ماینر بالا می رود و به عبارتی می توان گفت مصرف برق بالاتر می رود البته اگر شما بخواهید دستگاه ماینر را خریداری کنید. باید به مصرف برق آن توجه بسیار کنید چون هزینه مصرف برق برای کسب و کار استخراج بیت کوین به صورت صادراتی محاسبه می شود. و اگر بخواهیم از این کسب و کار درآمد خوبی بدست آوریم نیاز است که هزینه برق مصرف پایین تر باشد.
حال فرض بر این که شما دستگاه ماینر مورد نظر خود را خریداری می کردید جهت بدست آوردن بیت کوین بهتر است ماینر خود را به استخر های استخراج متصل نمایید . البته شما می توانید که بصورت تکی با ماینر خود استخراج نمایید اما اگر به استخرها متصل شوید در اصل قدرت پردازش ماینر خود را به قدرت پردازش ماینر های دیگر متصل کردید و از این طریق سریعتر می توانید محاسبات یک بلوک را انجام دهید و به پاداش خود دست پیدا کنید.
دستگاه های ماینر برای استخراچ ارز های دیجیتال از الگوریتم های مختلفی پشتیبانی می کنند زمانی که شما تصمیم به استخراج یک ارز دیجیتال می نمایید ابتدا باید مشاهده نمایید الگوریتم رمز ارز مورد نظر شما چیست؟ سپس نسبت به آن الگوریتم شما دستگاه ماینر را تهیه می کنید . مثلا اگر شما بخواهید بیت کوین استخراج نمایید باید ببینید الگوریتم بیت کوین چیست؟ از آنجایی که می دانید الگوریتم بیت کوین “SHA-256” است. پس باید سراغ دستگاه های ماینری بروید که از الگوریتم “SHA-256” پشتیبانی کنند.
همچنین برای استخراج بهتر بیت کوین باید طول عمر دستگاه های ماینر خود را بالا ببرید یکی از روش های بالا بردن طول عمر دستگاه استفاده از تهویه خوب محل دستگاه ماینر است . همچنین شما زمانی که دستگاه را خریداری می کنید باید توجه داشته باشید که دستگاه دارای فن های مناسبی جهت خنک کردن دستگاه داشته باشد. از آنجایی که می دانید دستگاه ها گرما و صدای زیادی از خود تولید می کنند. و گرمای بالا باعث سوختن دستگاه می شود و سوختن دستگاه باعث می شود که کسب و کار استخراج بیت کوین شما به تعویق بیوفتد.
سپس جهت استخراج به صورت دائم توسط دستگاه های شما بهتر است در خنک کردن دستگاه های خود تلاش کنید.
راه دیگری برای استخراج بیت کوین استخراج از طریق کلود ماینینگ است. زمانی ما از کلود ماینینگ برای استخراج استفاده میکنیم. که قصد خرید دستگاه ها نیز نداشته باشیم اما اگر بخواهید بیت کوین استخراج کنید. در این صورت نیاز است شما از سایتهای معتبر یک مقدار هش را اجاره کنید و آنها به ازای پرداخت شما شروع به استخراج بیت کوین می کنند و سود آن را به کیف پول شما ارسال می نمایند. البته در این میان یک کارمز برای کار خود بر می دارند.
خوب قطعا سود شما نسبت به زمانی که شما خود دستگاه را خریداری کردید پایین تر است چون هزینه ای بابت دستگاه پرداخت کردید و صرفا هزینه ای جهت اجاره آن دستگاه پرداخت کردید.
البته قابل ذکر است صرفا به سراغ سایتهایی برای کلود ماینینگ بروید که معتبر باشیند چون سایتهای اسکم بسیار زیادی وجود دارند که برای مدتی کار می کنند اما بعد از مدتی هیچ پاسخگویی ندارند نسبت به مشتریان خود.
پس بهتر است با تحقیقات لازم به سراغ سایت های کلود ماینینگ معتبر بروید.
راه دیگر بدست آوردن بیت کوین خرید آن از صرافی های معتبر است. اگر بخواهید از صرافی ها خرید کنید بهتر است اول به سراغ صرافی ای بروید که معتبر باشد. و اطمینان داشته باشید که بعد از پرداخت پول ریالی شما بیت کوین را به آدرس کیف پول شما ارسال می کند.
برای خرید از صرافی ابتدا باید در صرافی مورد نظر خود ثبت نام کنید سپس احراز هویت صرافی را انجام دهید . و وارد صرافی شوید حال درخواست بیت کوین یا هزار ارز دیجیتال دیگر را انجام دهید و به ازای آن مبلغ را به آن صرافی پرداخت می نمایید .سپس باید آدرس کیف پول خود را به آن صرافی دهید و با ارسال بیت کوین به آدرس کیف پول شما ، بیت کوین خریداری کرده اید.
سپس بعد از خرید بیت کوین ، می توانید بیت کوین مورد نظر خود را ترید کنید و یا بیت کوین مورد نظر خود را نگهداری کنید و بعد از مدتی آن را بفروشید.
امروزه خرید بیت کوین بین جوامع بسیار رواج پیدا کرده است اصولا زمانی که یک ارز به سود دهی می رسد سرمایه گذاران زیادی به سراغ آن ارز می روند و رفته رفته افراد عادی به سمت خرید ارز های دیجیتال خصوصا بیت کوین می روند.
 

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 21 ] [ امتیاز : 5 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

اتریوم چیست ؟

شنبه 24 اسفند 1398
5:53
ولقان حسینی

 در این مقاله در مورد اینکه اتریوم چیست ؟ و مباحث مرتبط به آن از جمله ماینیگ چیست و بخش های مختلف آن صحبت می شود و تلاش می کنیم مطالب نسبتا کاملی برای شما ارائه دهیم.

شناخت اتریوم - مقایسه ای با اینترنت ، شباهت و تفاوت آنها چیست؟
تمام داده های آنلاین شما مانند ایمیل ، پست های رسانه های اجتماعی ، عکس ها و حتی اطلاعات کلیدی مالی - در کامپیوتر ها و سرورهایی که متعلق به سازمان ها یا دولت های بزرگ و کوچک است ، ذخیره می شود. این موضوع  در مورد برنامه های مختلفی که شما استفاده می کنید هم برقرار است ، زیرا فعالیت های شما - مانند رزرو یک اتاق در هتل - توسط ارائه دهنده برنامه ردیابی و ضبط می شوند.
به عنوان یک کاربر ، شما چگونگی مدیریت و کنترل اطلاعات شخصی و سوابق فعالیتهای آنلاین خود توسط این اشخاص ثالث را ندارید. در حالیکه این سازمان ها در زمینه تأمین امنیت داده های شما تخصص دارند ، امکان هک کردن ها به همراه امکان سوء استفاده و فروش داده ها از این امر غیر ممکن نیست. این امر منجر به "متمرکز شدن" داده های کاربر می شود - یعنی سازمان خاص کنترل داده های شما را دارد.
یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین مانند اتریوم سعی دارد با کار مستقل و به روش غیر متمرکز براساس مجموعه ای از قوانین کاملا تعریف شده ، این مشکل تمرکز را برطرف کند. این امکان را می دهد تا داده های کاربر ، هویت آنها ، استفاده از برنامه ها و فعالیت های شبکه خود تا حد زیادی پنهان بمانند و از کنترل متمرکز خارج شوند.
غیر متمرکز ، راه حل مستقل شدن  یا به عبارتی  "سوپر کامپیوتر  جهانی " شدن  اتریوم چیست؟
تصور کنید که تمام یادداشت های پایان نامه مهم خود را بر روی یک Word مانند برنامه موبایل یا پورتال وب آنلاین بنویسید ، و به طور ناگهانی این برنامه / پورتال توسط صاحب آن قطع می شود. تمام اطلاعات مهم شما برای همیشه از بین خواهد رفت. راه حل چیست؟ در اتریوم ، یک نهاد به تنهایی کنترل داده های شما را ندارد و هیچ کس به تنهایی نمی تواند یک برنامه را ممنوع کند. فقط کاربران می توانند تغییراتی ایجاد کنند ، و این باعث می شود تا کاربر حتی اگر از طریق یک برنامه خاص به آنها دسترسی داشته باشد ، کنترل کامل داده های خود را داشته باشد.
اتریوم سعی دارد یک راه حل غیرمتمرکز و دموکراتیک شده را ارائه دهد ، دقیقاً مانند اینترنت امروزی ، اما  ازاد از هرکنترل  از هر مرجع مرکزی را دارد. به جای اینکه روی چند کامپیوتر متعلق به یک سازمان کار کند ، آن را در شبکه جهانی صدها کامپیوتر به نام گره اجرا می کند که توسط داوطلبان ناشناس اما قابل اعتماد  اداره می شوند. بنابراین نوعی " سوپر کامپیوتر  جهانی" ایجاد می کند.
هر فرد می تواند به راحتی از منابع مختلف موجود در شبکه اتریوم ، مشابه استفاده از سایت ها و پورتال های مختلف در اینترنت یا برنامه های مختلف تلفن همراه ، با مزایای اضافه شده ناشناس بودن و عدم تمرکز ، بپیوندد و از آن استفاده کند.
این امکان وجود دارد که یک فرد ، چه حرفه ای و یا مبتدی ،  بتواند به راحتی برنامه های موجود در شبکه اتریوم را بسازد ، معرفی کند،  اجرا کند و از آن درآمدزایی کند. همچنین می توان از مشارکت در فعالیت های لازم مانند ماینینگ  ، که برای حفظ  و کارآمد تودن شبکه اتریوم مورد نیاز هستند ، درآمد کسب کرد.
اتریوم چیست؟
در ساده ترین شکل ، اتریوم را می توان به عنوان یک بستر شبکه عمومی متن  باز مبتنی بر بلاک چین تعریف کرد که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های غیرمتمرکز را برای استفاده توسط مشاغل و همچنین کاربران خاص ایجاد و به کار گیرند. مشابه اینترنت ، به عنوان بستر لازم عمل می کند که بر روی آن می توان یک اکوسیستم مجازی کامل ایجاد ، ذخیره ، اجرا و توسط کاربران ایمن و ناشناس استفاده کرد. برخلاف فروشگاه های اپلیکیشن های مبتنی بر کمیسیون که خواستار کاهش میزبانی و اجرای برنامه های مختلف هستند ، ماهیت غیر متمرکز و مستقل اتریوم آن را صفر تا کم هزینه نگه می دارد.
اجزای مختلف اتریوم چیست و چگونه با یکدیگر متناسب هستند؟
بلاک چین اتریوم چیست؟
در ریشه اتریوم ، بلاک چین قرار دارد که به عنوان ذخیره سازی تمام معاملات لازم در شبکه را انجام می دهد. پروتکل بلاک چین همچنین مکانیزم اجماع لازم را ارائه می دهد که به شما در تصمیم گیری در مورد کارهای مهم مانند تأیید هویت کاربر ، سهم شبکه شرکت کننده یا اصالت معاملات ، برنامه ها ، آدرس ها و نام کاربری کمک می کند. ذخیره سازی و تحویل محتوا نیز توسط بلاک چین مورد توجه قرار می گیرد ، اما فقط برای ذخیره جزئیات معاملات و قطعه های واجد شرایط کد محدود می شود.
در بالای بلاک چین ، یک کانتینر جداگانه و اختصاصی برای ذخیره کردن محتوای غیر تراکنش وجود دارد. به عنوان مثال ، ساخت اپلیکیشنی امکان پذیر است که فیلم ها را ذخیره می کند و به کاربران امکان می دهد از طریق پرداخت به ازای مشاهده به آنها دسترسی پیدا کنند. در حالی که جزئیات پرداخت و حق کاربر می تواند در بلاک چین ذخیره شود ، پرونده فیلم به یک فضای مجزا نیاز دارد. از آنجا که گره اتریوم کل بلاک چین را ذخیره می کند ، امکان ذخیره محتوای بزرگ و غیر معاملاتی در خود بلاک چین وجود ندارد. از این رو ، از یک محفظه داده پشتیبانی شده از IPFS استفاده شده است که امکان جریان یکپارچه انواع داده را فراهم می کند.
برنامه های غیرمتمرکز یا  Dapp اتریوم چیست؟
دنیای رمزارز نه تنها نحوه دید مردم را تغییر داده است ، بلکه طیف وسیعی از کلمات جدید و جالب را ایجاد کرده است که قبلاً وجود نداشت. یکی از محبوب ترین کلمات وزوز استفاده شده توسط انجمن بلاک چین برنامه های غیر متمرکز است که در غیر این صورت با نام dApps شناخته می شود.
اگر چیزی غیر متمرکز باشد ، به این معنی است که توسط یک شخص یا مقام مجزا کنترل ، مالکیت یا اداره نمی شود. Satoshi Nakamoto ، خالق بیت کوین ، اولین رمزارز در جهان را با هدف غیر متمرکز کردن پول طراحی کرد. با این حال ، همانطور که این راهنما بعداً توضیح می دهد ، تمرکززدایی فقط برای پول مناسب نیست - می تواند تقریباً در مورد هر چیزی اعمال شود!
برای ساده نگه داشتن کارها ، از مثال یورو  استفاده خواهیم کرد. وقتی یک مشتری وارد سوپرمارکت محلی خود می شود و با پول کاغذی برای مواد غذایی خود می پردازد ، در یک سیستم متمرکز مشارکت می کند. دلیل این امر آن است که خریدار و فروشنده جریان یورو را کنترل نمی کنند.
این نقش برای بانک مرکزی اروپا محفوظ است ، اختیارات آن به آنها اجازه می دهد کارهای زیادی را انجام دهند که شهروندان روزمره هیچ کنترلی بر آنها ندارند. این می تواند شامل نرخ بهره ، افزایش عرضه پول یا قیمت کارمزد باشد.
متأسفانه ، همانطور که تاریخ نشان می دهد ، بانک های مرکزی همیشه امور را به درستی نمی گیرند ، و این افرادی هستند که از بانک هایی استفاده می کنند که باید قیمت را بپردازند. با این حال ، بیت کوین با معرفی ارز غیر متمرکز ، این اعتقادات را به چالش کشید.
با عدم تمرکز ، ارز هیچ بانک مرکزی یا دولتی ندارد که بتواند استفاده از آن را کنترل کند. در عوض ، شبکه بیت کوین به جامعه اجازه می دهد تا کنترل داشته باشند. این بدان معنی است که هر کس با اتصال به اینترنت قادر به مشاهده و تأیید معاملات است.
با استفاده از توان محاسباتی خود ، رایانه های موجود در شبکه اتریوم (که به عنوان گره نیز شناخته می شوند) از اتریوم جدید پاداش می گیرند. به همین دلیل گره ها را ماینر نیز می نامند. آنها با تأیید معاملات انجام می دهند و برای این کار پاداش می گیرند - این شبیه به نحوه پاداش یک معدنچی طلا با طلا است. با استفاده از این سیستم ، بلاک چین می تواند به صورت غیر متمرکز اجرا شود.
بنابراین ، اکنون که می فهمید عدم تمرکز چیست و چگونه می توان از آن برای پول استفاده کرد ، قدم بعدی درک نقش یک قرارداد هوشمند در عدم تمرکززدایی است.
 قرارداد هوشند، بخشی  مهم در اتریوم، چیست؟
قراردادهای هوشمند ، که قطعات آن ،قطعه کد اتوماتیک  هستند و در بالای محفظه اتریوم ذخیره و اجرا می شوند ، بخش مهم بعدی را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ، می توانید یک برنامه شلوغی مبتنی بر قرارداد هوشمند ایجاد کنید که هدف آن جمع آوری حداقل 10 اتر از حداقل 500 مشارکت کننده در طی یک ماه است و در عوض در هر پروژه 1 سهم به هر یک از مشارکت کنندگان اختصاص می دهد. در صورت دستیابی به هدف تعیین شده ، پول جمع آوری شده به کیف پول صاحب پروژه ارسال می شود و به مشارکت کنندگان سهام متناسب اعطا می شود. در صورت عدم انجام پروژه ، اترهای جمع آوری شده به هر یک از مشارکت کنندگان بازگردانده می شوند. چنین قراردادهای هوشمند برای حفظ عملکرد غیر متمرکز اتریوم بسیار مهم است ، زیرا آنها بر اساس کد خودشان و بدون هیچ گونه سانسور ، تقلب ، خرابی یا دخالت شخص ثالث اجرا می شوند. قرارداد هوشمند اتریوم مکانیسمی است که از فناوری پیمانکاری هوشمند برای حذف واسطه ها و خدمات سپردن در یک صندوق زنجیره ای اتریوم استفاده می کند. این یک قطعه نرم افزار است که حاوی مجموعه ای از قوانین و مقررات برنامه ریزی شده حاکم بر مذاکره قرارداد است ، به طور خودکار قرارداد را تصدیق می کند و شرایطی را که براساس آن قرارداد تنظیم شده است ، اجرا می کند.
از زبان برنامه نویسی اتریوم به نام solidity برای نوشتن کد قرارداد هوشمند استفاده می شود. این کدها وقتی شرایطی را که قرار است برآورده شوند ، شرایط قرارداد را اتوماتیک اجرا می کنند. کدها در ماشین مجازی EVM- اتریوم بارگذاری می شوند. هنگامی که در EVM ، کد در تمام گره های اتریوم یکسان می شود و هر گره اجرا می شود تا ببیند آیا شرایط برآورده شده است یا خیر. یک قرارداد هوشمند اتریوم شامل دو یا چند طرف خواهد بود و دارایی دیجیتال برای مبادله ، اتر (ETH) است. پس از اجرای موفقیت آمیز قرارداد ، دارایی دیجیتال طبق منطق تعریف شده در کد توزیع می شود.
ماشین مجازی اتریوم چیست؟
ماشین مجازی اتریوم (EVM) یک پشته مجازی قدرتمند  است که درون هر گره کامل اتریوم تعبیه شده است ، که وظیفه اجرای قراردادهای کدگذاری را بر عهده دارد. قراردادها به طور معمول به زبانهای سطح بالاتر ، مانند solidity ، نوشته می شوند و سپس به کد عبور EVM وارد می شوند.
این بدان معنی است که کد دستگاه کاملاً از شبکه ، سیستم فایل یا هر فرآیند رایانه میزبان جدا شده است. هر گره در شبکه اتریوم نمونه EVM را اجرا می کند که به آنها اجازه می دهد در مورد اجرای همان دستورالعمل ها توافق کنند. EVM Turing کامل است ،تیورینگ کامل به  سیستمی اطلاق می شود که قادر به انجام هر مرحله منطقی یک عملکرد محاسباتی باشد. جاوا اسکریپت ، زبان برنامه نویسی که از طریق وب جهانی قادر است ، از تورینگ استفاده می کند.
ماشینهای مجازی اتریوم با موفقیت در زبانهای مختلف برنامه نویسی از جمله C ++ ، Java ، JavaScript ، Python ، Ruby و بسیاری دیگر اجرا شده اند.
EVM برای پروتکل اتریوم ضروری است و برای موتور اجماع سیستم اتریوم مؤثر است. این امکان را به هر کسی می دهد که کد را در یک اکوسیستم غیر قابل اعتماد اجرا کنید که در آن می توان نتیجه را تضمین کرد و کاملاً قطعی است،یعنی اجرای حتمی قراردادهای هوشمند است.
برای هر دستورالعمل اجرا شده در EVM ، سیستمی که هزینه اجرای آن را پیگیری می کند ، هزینه مربوط به واحدهای gasی را به دستورالعمل اختصاص می دهد.(در زیر درمورد "gas چیست؟" صحبت می کنیم). هنگامی که یک کاربر می خواهد تراکنش را آغاز کند ، مقداری اتر را ذخیره می کند ، که مایل است هزینه این gas را بپردازد.
gas  اتریوم چیست؟
gas  اتریوم واحدی است که میزان تلاش محاسباتی را که برای اجرای برخی عملیات انجام خواهد داد ،اندازه گیری می کند.
هر عملیاتی که در اتریوم شرکت کند ، خواه معامله باشد یا اجرای قرارداد هوشمند نیاز به مقداری gas دارد.
ماینرها مبلغی را به صورت اتر دریافت می کنند که معادل کل gasی است که برای انجام یک عملیات کامل به آنها داده است.
gas اتریوم - جریان خون اکوسیستم اتریوم است ، راه دیگری برای قرار دادن آن وجود ندارد. gas واحدی است که میزان تلاش محاسباتی را که برای اجرای برخی عملیات انجام خواهد داد ، اندازه گیری می کند.
gas  قیمت داخلی برای انجام معامله یا قرارداد در اتریوم است. یک ماینر می تواند با توجه به نیاز خود تصمیم به افزایش یا کاهش مصرف gas بگیرد ، در حالی که در صورت نیاز می توان قیمت  را بر این اساس افزایش یا کاهش داد و از وضعیتی جلوگیری کرد که در آن افزایش قیمت ETH باعث شود.
 
اتر واحد پول اتریوم چیست؟
اگر پاداشی برای محاسبات  اتریوم نباشد ، چرا کسی تلاش می کند تا یک برنامه عالی در آن بسازد؟ چرا اگر کسی انگیزه ای ندارد ، به عنوان یک گره به شبکه اتریوم می پیوندد و چابک و کارآمد خواهد بود؟ علاوه بر این ، ممکن است تمام مصنوعات و برنامه های مختلف موجود در شبکه براساس نیاز کاربر تعامل با یکدیگر داشته باشند و به یک روش معامله نیاز دارند.
برای پرداختن به همه این موارد ، اتریوم دارای رمزنگاری بومی به نام اتر است که به عنوان واسطه پرداخت برای مشارکت کنندگان شبکه ، توسعه دهندگان برنامه و کاربران عمل می کند. در اصل ، اتر واحد پول اکوسیستم اتریوم است. یک توسعه دهنده برنامه می تواند هزینه میزبانی برنامه را پرداخت کند و می تواند توسط کاربران برنامه در اترها پرداخت کند. به همین ترتیب ، شرکت کنندگان گره برای کمک های خود مانند خدمات ماینیگ و تأیید در اترها پرداخت می شوند. برنامه های مختلفی را می توان با استفاده از سایر آثار هنری موجود در شبکه ، بر اساس پرداخت های از پیش تعیین شده اتر ، مورد استفاده و استفاده مجدد قرار داد.
نمونه هایی از برنامه های اتریوم چیست؟
سازمانهای خودمختار غیر متمرکز (DAO)
با استفاده از ترکیبی از قراردادهای هوشمند ، می توان قوانین و ساختار را برای اداره یک شرکت بدون رهبر تهیه کرد. چنین DAO می تواند متعلق به هر کسی باشد که از طریق نشانه های اتر که حق رأی می گیرد برخوردار است.در DAO مدیران دیگر مورد نیاز نیستند!
این تقریباً چگونگی عملکرد یک DAO یا یک سازمان خودمختار غیر متمرکز است. ایده چنین مدل مدیریتی از زمانی که بیت کوین موفق به خلاص شدن از واسطه ها در معاملات مالی شده است ، در جامعه رمزارزها در حال گردش است. به همین ترتیب ، ایده اصلی DAO ایجاد یک شرکت یا سازمانی است که می تواند بدون مدیریت سلسله مراتبی کاملاً عملکرد داشته باشد.
تفکیک بین DAO به عنوان نوعی سازمان و DAO که صرفاً نام یکی از چنین سازمانهایی است ، ضروری است. این پروژه از نخستین تلاشها برای ایجاد DAO بود که به دلیل خطایی در کد اولیه خود ، به طرز تماشایی ناکام ماند.
WeiFund
قراردادهای هوشمند مبتنی بر ، غیرمتمرکز ، فن آوری سرمایه گذاری جمعیتی که روی اتریوم اجرا می شود. این اجازه می دهد تا سهم ها به دارایی های دیجیتالی با پشتیبان قرارداد تبدیل شود که در اتریوم قابل استفاده ، معامله یا فروش باشد. WeiFund یک بستر سرمایه گذاری است که از قراردادهای هوشمند بهره می برد. WeiFund که در درجه اول توسط نیک دودسون تأسیس و توسعه یافته است ، گفتاری در اکوسیستم ConsenSys dApp است.
Provenance
زنجیره تأمین را شفاف می کند و به کلیه ذینفعان درگیر این امکان را می دهد که به روزرسانی های زمان واقعی در مورد مبدا و تاریخ محصولاتی را انجام دهند که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تصمیم های آگاهانه بگیرند.
Augur
شرکت کنندگان را قادر می سازد تا در مورد نتیجه رویدادهای دنیای واقعی پیش بینی کنند و از پیش بینی صحیح یک پاداش برخوردار شوند. شرکت کنندگان می توانند با تجارت سهام مجازی و پشتیبان گیری از آنها  پیش بینی های لازم را انجام دهند. حتی گزارش صحیح نتیجه به طور خودکار پاداش می گیرد. آگوور یک بازار پیش بینی غیرمتمرکز است که می تواند نتیجه یک رویداد را براساس اصل "خرد جمعیت" پیش بینی کند. با این روش ، اطلاعات جمع آوری شده از جمعیت به طور واقعی ترین واقعیت و بنابراین محتمل ترین نتیجه به دست می آید. پیش بینی های صحیح توسط شبکه پاداش داده می شود ، در حالی که گزارش نادرست مجازات می شود - این باعث ایجاد گزارشگری درست می شود.
هدف Augur انقلابی در بازارهای پیش بینی و با انجام این کار ، تغییر در نحوه دریافت و تأیید صحت "مردم" است. ایده اصلی این است که به جای یک تیم کوچک از متخصصان ، پیش بینی های دقیق تری توسط گروه های بزرگی از افراد انجام شود.
حال یکی از اساسی ترین بخش های هر ارز دیجیتال از جمله اتریوم می پردازیم.
ماینیگ یا استخراج اتریوم چیست؟
 
اگر علاقه مند به اختصاص منابع محاسباتی به ماینینگ رمزارز برای خود هستید ، در ادامه  این مقاله اصول اولیه چگونگی شروع کار ماینینگ اتریوم و گزینه های مختلف نرم افزار ماینینگ ماینینگ توضیح داده شده است.
ماینینگ اتریوم طی چند سال گذشته به طور چشمگیری تکامل یافته است. محرکی به سمت مشارکت بیشتر و آسان تر است.  ابزار پیچیده ماینینگ خط فرمان آسانتر و ساده تر شده است. نرم افزار ماینینگ، ماینینگ GUI به وجود آمده است که شروع و راه اندازی اتر (یا ETH) ، ارز اتریوم را بسیار آسان می کند.
ماینینگ اتریوم به روشی مشابه با ماینینگ بیت کوین کار می کند و به همین دلیل طراحی شده است. فرآیند ماینینگ با ایجاد انگیزه در کامپیوتر ها برای اعتبارسنجی معاملات در شبکه ، عدم تمرکز رمزارز را تحت تأثیر قرار می دهد. کامپیوتر ها برای انجام معاملات معتبر صلاحیت دارند و وظیفه دارند معادله محاسباتی پیچیده را در فرآیندی به نام اثبات کار حل کنند. با اتریوم ، هرکسی که معادله اول را حل کند ، با 2 ETH و همچنین کلیه هزینه های معاملات که به عنوان "gas" شناخته می شود ، پاداش می یابد.
با افزایش قیمت ETH در سال 2016 و 2017 ، Ethereum Hash Rate نیز چنین شد - عددی که بیانگر میزان قدرت پردازشی در مجموع برای حل اثبات الگوریتم کار است. با وجود کاهش زیاد قیمت اتریوم از اوایل سال 2018 ، نرخ هش همچنان بالاست. این تا حدودی به دلیل افزایش مشارکت و بخشی نیز به دلیل توسعه قدرتمند سخت افزار اختصاصی ماینینگ اتریوم در قالب سیستم های ویژه مدار مجتمع مدار (ASIC) از امثال Bitmain مانند Antminer E3 است.
ASIC به دلیل قدرت عظیم احتمالی آنها و شرکتهای بزرگ که آنها را ایجاد و اداره می کنند تهدیدی برای عدم تمرکز شبکه محسوب می شوند. این مسئله اختلاف نظر را در میان جامعه اتریوم ایجاد کرده است که آیا الگوریتم اثبات کار باید برای مقاومت در برابر چنین فناوری تغییر کند - یک تغییر احتمالی بزرگ در بازار سالانه 655 میلیون دلار تخمین زده شده برای پاداش ماینینگ اتریوم است.
برای اکثر ما ، ماینینگ رمزارز فعالیتی است که با استفاده از GPU انجام می شود - چه در کامپیوتر شما ، چه بر روی کارت گرافیک های بازی   مانند برنامه های NVIDIA یا AMD. شما می توانید آن را در هر کجا امتحان کنید - اما برای سودآوری ، به یک GPU به روز یا یک دکل معدل اختصاصی GPU نیاز دارید.
اما چرا باید تلاش کنید تا ETH را ماینینگ کنید؟
شما می توانید به راحتی اتر را در صرافی های رمزارز خریداری کنید ، اما ماینینگ کاری متفاوت است. در اینجا دو  دلیل وجود دارد:
این یک روش آسان برای به دست آوردن ETH است - ماینینگ سرگرمی یک روش کم خطر ، کم هزینه (حداقل برای شروع) برای به دست آوردن رمزگذاری و درگیر شدن در جنبش رمزنگاری است.
با ماینینگ به ثبات شبکه کمک می کنید و به بخشی فعال در جامعه تبدیل می شوید.
چگونه امروز شروع به کار کنیم و روش ماینینگ اتریوم چیست؟
این روزها ، ماینینگ اتریوم واقعاً قابل دسترسی است. در اینجا راهنمای سه مرحله ما برای شروع کار است:
سخت افزار ماینینگ خود را تنظیم کنید.
ماینینگ اتریوم ، در قلب خود ، به کامپیوتری  نیاز دارد که همان عناصر کامپیوتر ای را که قبلاً با آن آشنا هستید ، داشته باشد - یک CPU ، RAM ، ذخیره سازی ، واحد منبع تغذیه (PSU) ، فن های خنک کننده. با این وجود ، برای سودآوری ، به یک مکان پردازشی ثانویه - یک مدار GPU یا ASIC نیاز دارید. بیشتر افراد در ابتدا با کارت گرافیک بازی مانند NVIDIA GeForce GTX 1080 شروع می کنند.
برای به حداکثر رساندن سود خود ، اطمینان حاصل کنید که آخرین درایورهای نرم افزاری را برای سخت افزار خود داشته باشید و از PSU کارآمد برای تهیه آن بهره مند شوید. PSU کارآمد نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد بلکه به شما امکان می دهد کارت گرافیک خود را اورکلاک کنید تا عملکرد بیشتری از آن دریافت کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که از خنک کنندگی کارآمد برخوردار هستید ، به خصوص اگر در GPU خود اورکلاک کنید. هدف بدست آوردن بیشترین کارایی با کمترین قدرت است.
کیف پول اتریوم خود را تنظیم کنید
قبل از شروع ماینینگ از سخت افزار ماینینگ ، باید کیف پول رمزنگاری را تنظیم کنید. برخی از نرم افزارهای ماینینگ شامل یک کیف پول داخلی هستند ، اما مطمئن ترین راه برای نگهداری ارزهای رمزپرداخت شما در کیف پول شماست (بهتر است برای درک دلیل بهتر تحقیقات خود را انجام دهید).
کیف پول های متنوعی برای اتریوم وجود دارد . یکی از محبوب ترین آنها MyEtherWalle است.
ساده ترین راه تهیه کیف پول اتریوم استفاده از MyEtherWallet (MEW) [https://www.myetherwallet.com/] است که رایگان است و امنیت و راحتی را در اختیار شما قرار می دهد. MyEtherWallet را می توان از طریق مرورگر با استفاده از برنامه افزودنی مرورگر Metamask این شرکت ، از طریق مرورگر قابل دسترسی است.
نرم افزار خود را تنظیم کنید
در اینجا جایی است که شما نیاز به تصمیم گیری دارید ، آیا می خواهید از یک خط ماینر اختصاصی خط فرمان استفاده کنید که تنظیمات آن پیچیده تر است اما قابل تنظیم تر است یا می خواهید یک ماینر GUI را امتحان کنید که کار ساده ای است اما آسان نیست. به عنوان همه کاره؟
سه گزینه اصلی برای ماینیگ دستی عبارتند از:
Claymore’s Dual Ethereum Miner
Phoenix Miner
EthMiner
همه آنها نیاز به تنظیم و ویرایش پرونده های پیکربندی دارند - که نیاز به دانش در رابط خط فرمان دارد.
Claymore  از مدتها پیش در صدر لیست ماینرها اتریوم بوده است - به دلیل سودآوری و كنترل ارائه شده بر روی سخت افزارهای سخت افزاری و قابلیت های ماینینگ چند سكه است.
PhoenixMiner  توسط بسیاری به عنوان یک سیستم کارآمد تر شناخته می شود که ثبات بیشتری نسبت به Claymore نیز ارائه می دهد.
EthMiner -  مشتق فناوری پیشرفته Geth [https://github.com/ethereum/go-ethereum/wiki/geth] یک کد منبع کم است که می تواند برای ماینینگ هر رمزنگاری مبتنی بر Ethash  استفاده شود ، به این معنی که می تواند باشد برای مثال ، توسط هر کسی که به دنبال پیکربندی آن است ، به اتریوم Classic و Metaverse اختصاص داده شده است. با این حال ، این کار به عمق بیشتری نیاز دارد تا بتواند از کار در بیاید.
همه صفحات اجتماعی اختصاصی دارند و راهنماهای مرحله به مرحله نصب به راحتی پیدا می شوند. انتخاب کدام گزینه برای شما بستگی به سطح اطمینان شما و تمایل شما برای ورود به این برنامه ها و پیگیری  محاسبات دارد.
نکته - برای استفاده از این ماینرها ، باید به یک استخر ماینینگ نیز بپیوندید. این امر به این دلیل است که ماینینگ اتریوم به خودی خود - مطمئناً با یک دکل کوچک - یک کار بسیار کم فایده است. ماهیت اثبات کار و اکوسیستم رمزنگاری کنونی بدان معنی است که شانس شما برای به دست آوردن هرگونه جوایزی در واقع بسیار کم است - این قرعه کشی است که آیا شما همیشه می توانید پاداش بلوک را بدست آورید.اما مشابه استخرهای قرعه کشی ، می توانید در یک استخر ماینینگ مانند Ethpool.org یا موارد مشابه به نیروها بپیوندید و منابع (و پاداش های) خود را به یک جمع اختصاص دهید. این بسته به میزان توان هش شما کمک می کند ، به طور منظم یک درآمد معمولی به شما می دهد ، اما برای شرکت در استخر انتخابی شما باید ماینر خود را تنظیم کنید.
گزینه دیگر انتخاب یک پلتفزم است که ماینینگ و جمع کردن آن را در یک بسته انجام می دهد ، به عنوان مثال Nanpool.org  است. می توان آنرا تنظیم کرد که با Claymore و سایر نرم افزارها نیز کار کند.
با یک ماینر GUI ، ماینیگ را ساده کنید.
Cudo Miner:  برای کسانی که به دنبال یک زمان واقعاً آسان هستندCudo Miner،که از سایت [https://www.cudominer.com/]  قابل دانلود است ، جواب انهاست. یک نرم افزار کاربر پسند که یک رابط گرافیکی آشنا تر را برای افرادی که به دنبال اختصاص منابع GPU و CPU خود به ماینینگ هستند اختصاص می دهد. راه اندازی ساده آن به شما امکان می دهد تا به استخر خود بپیوندید ، و تعدادی از رمزهای رمزگذاری شده از جمله اتریوم را ماینینگ می کند. یکی از ویژگی های مهم Cudo Miner این است که الگوریتم سوئیچینگ خودکار را ارائه می دهد و به کاربران این امکان را می دهد تا گزینه های ماینینگ را به نرم افزار واگذار کنند تا اطمینان حاصل شود که از سودآوری منفجرترین سود رمزگذاری شده است. یک ویژگی مرتب این است که شما هنوز هم می توانید در اتریوم پرداخت و  دریافت کنید ، بنابراین این بدان معنی است که این یک روش سودآورتر برای به دست آوردن اتریوم از طریق ماینینگ است. Cudo Miner با نصب ساده بسته هایی برای ویندوز ، MacOS و لینوکس همراه است - هیچگونه آگاهی از خط فرمان برای شروع کار لازم نیست. بنابراین از نظر منحنی یادگیری ، راحت ترین  گزینه ای است که تا کنون با آن روبرو شده ایم - این یک کلیک و رفتن  به سوی هدف است .شما حتی به کیف پول احتیاج ندارید.  ماینینگ GUI یک راه عالی  است.  در انتهای  بحث ماینینگ ، ماینینگ اتریوم در سالهای اخیر بطور چشمگیری تغییر کرده است. سال های  پیشتر، روند بسیار پیچیده ای بود. حتی برای ایجاد یک آدرس کیف پول نیاز به همگام سازی کل بلاک چین اتریوم بود. اکنون شروع آن بسیار ساده است. اگر کارت گرافیکی مناسبی به دست آورده اید و به این فضا علاقه مندید ، پس چرا امروز ماینینگ نکنید!
چالش های اتریوم و ماینینگ چیست؟
باز بودن و پتانسیل عظیم اتریوم با چند مشکل پیش می آید. اجزای اصلی اتریوم ، قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز بر اساس کد برنامه نویسی است. از آنجا که این کد توسط انسان ها نوشته شده و مستعد اشکالات ، آسیب پذیری های عملکردی و همچنین هک شدن است ، برنامه ها فقط به اندازه انسانهایی که آنها را می نویسند خوب هستند.
در سال 2016 ، یک پروژه DAO با نام "DAO" که با موفقیت 150 میلیون دلار از طریق فروش توکن جمع آوری شده بود توسط یک هکر مورد هدف قرار گرفت و 50 میلیون دلار اتر به سرقت رفت. در حالی که مشکلی در شبکه اتریوم وجود نداشت ، یک نقص فنی در کد "DAO" مقصر بود. (همچنین به 4 مدعی بلاک چین در رقابت با اتریوم مراجعه کنید.)
در حالی که بیت کوین به یک برنامه "فقط پرداخت" از فناوری بلاک چین محدود است ، اتریوم قادر است از طریق برنامه ها و برنامه نویسی خود از همه و همه چیز پشتیبانی کند. شبکه اتریوم کاربردی گرا به هر مفهوم ، فرآیند یا عملی امکان پذیر است تا از مزایای فن آوری بلاک چین بهره ببرد و به شیوه ای خودمختار و غیرمتمرکز عمل کند. با داشتن برنامه نویسی باز و برنامه های کاربردی غیر متمرکز مبتنی بر قراردادهای هوشمند آسان ، آسمان محدودیت استفاده از اتریوم است. (همچنین به "آشنایی با اتریوم Classic" مراجعه کنید.)
نتیجه در مورد اتریوم و ماینیگ چیست؟
در دنیای رمزارز ، اگر بیت کوین پادشاه باشد ، پس اتریوم ملکه است.
قیمت اتریوم (ETH) طی چند ماه گذشته به طور قابل توجهی بالا رفته است ، و این یکی از امیدوار کننده ترین ارزهای رمزنگاری شده در حال حاضر است. در این مقاله ، من به شما کمک می کنم تا همه چیز در مورد اتریوم را بفهمید و همه چیزهای مهمی را که باید به عنوان یک مبتدی بدانید یاد می گیرید. قبل از آن،
به  وضعیتی که برای شما شرح می دهم توجه کنید. شاید اینده ای خیلی نزدیک همچین صحنه هایی جزیی از زندگی روتین و معمولی ما باشد. هرچند امروز برای ما عجیب است:
درنظر بگیرید که اخیراً سواری Uber را رزرو کرده اید و یک ماشین بدون راننده برای انتخاب شما آمده است.آن اتومبیل شما را به پمپ بنزین خود می برد و با هزینه ای که از سواری قبلی به دست آورده ، خود را برای سوخت خود می پردازد. پس از آن ، این ماشین شما را به مقصد خود می برد و کرایه سفر به طور خودکار از کیف پول Uber شما کسر می شود.در حالی که شما را به مقصد خود سوار می کند ، این اتومبیل همچنین هزینه سالانه بیمه خود و هزینه تعهد ماهانه خود را به نمایندگی از مالک (انسانی) خود پرداخت می کند.بعد از اینکه شما را رها کرد ، خود را برای انجام برخی از تعمیرات به مکانیک سوار می کند.شاید فکر کنید من صحنه ای از یک فیلم علمی تخیلی به شما می گویم.
چنین مواردی مورد آزمایش قرار می گیرند و استفاده از ارزهای رمزنگاری مانند اتریوم و فناوری هایی مانند بلاک چین اتریوم دلایلی هستند که اتفاقاتی از این دست می تواند رخ دهد.
چنین استقلالی تأثیر مستقیم تئوریهای پشت ارزهای رمزپایه است.
بنابراین برای اینکه بتوانیم این سناریوی آینده نگر را هضم کنیم ، اتریوم را درک خواهیم کرد.
سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و پیشنهادات اولیه سکه ("ICO") بسیار پرخطر و سوداگرانه است و این مقاله توصیه ای از طرف نویسنده برای سرمایه گذاری دررمزارزها یا ICO ها نیست. از آنجا که وضعیت هر فرد منحصر به فرد است ، قبل از تصمیم گیری های مالی همیشه باید از یک متخصص واجد شرایط استفاده شود.
 
 
 

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 22 ] [ امتیاز : 5 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

فروشگاه اینترنتی کتابانه – آنلاین کتاب بخرید

شنبه 24 اسفند 1398
4:58
ولقان حسینی

 

فروشگاه اینترنتی کتابانه آنلاین کتاب بخرید

معرفی نشر کتابانه

مردم ایران به دسترسی آسان به کالاهای مورد نیاز خود علاقه‌مند هستند؛ اما بسیاری باور دارند که خرید کتاب در برخی نقاط کشور، بسیار سخت و یا غیر ممکن است. از طرفی بسیاری از ناشران به دلیل پهناور بودن کشورمان و نیز هزینه‌های بالای بازاریابی و توزیع، به تمام بازار و موقعیت‌های فروش دسترسی ندارند؛ فضایی که چه ناشران بزرگ و مشهور و چه ناشران کوچک و کمتر شناخته‌شده، در آن گرفتار هستند.

کتابانه با مدیریت مرتضی محرابی  سعی کرده است به عنوان توزیع کننده کتاب و محصولات فرهنگی در فضای مجازی به کمتر کردن فاصله میان ناشرین و مصرف کنندگان کمک کند و مشتریان را به‌راحتی به طیف گسترده‌ای از محصولات، با استفاده از رایانه و یا تلفن همراه، در مکان و زمان دلخواه‌شان متصل کند.

تماس با فروشگاه

واحد خدمات و پشتیبانی فروشگاه کتابانه آماده پاسخگویی، دریافت پیشنهادات و شکایات و ارائه مشاوره و راهنمایی است.

ساعت کاری: روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷ و پنجشنبه ۹ الی ۱۶.

تلفن تماس56359060 (021)

دفتر مرکزی: تهران، اسلامشهر، ابتدای خیابان امام محمد باقر، مجتمع اداری و تجاری کوثر، طبقه همکف، واحد ۳۵.

فروشگاه اینترنتی کتاب – کتابانه

 

بیش از 20 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف اعم از کتب دانشگاهی کتابهای آموزش زبان خارجی و کتاب های کمک درسی کتب کودک و نوجوان و فروش محصولات فرهنگی


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 28 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

كاهگل مصنوعي مدرن، ضدآب و بدون گرد و خاك، جايگزين مناسب سيمگل و كاهگل سنتي

2020-02-28T02:27:26+00:00
:
ولقان حسینی

كاهگل مصنوعي (كاهرنگ)

كاهگل مصنوعي مدرن، ضدآب و بدون گرد و خاك، جايگزين مناسب سيمگل و كاهگل سنتي

 
كاهگل مصنوعي كاهرنگ چيست

كاهگل مصنوعي (كاهرنگ) چيست؟

كاهرنگ (نانو كاهگل پليمري)، رنگي بر پايه رزين سيليكون و پايه آب است كه پس از خشك شدن ظاهري كاملا شبيه كاهگل طبيعي دارد. در ساخت كاهگل مصنوعي (كاهرنگ) از مواد نانو سيليكون استفاده شده كه سبب خود تميز شوندگي ميشود و خواص آب بندي و عايقي آن را افزايش ميدهد.

كاهرنگ، ملات كاهگل مدرن، ضدآب و بدون گرد و غبار است كه جايگزين مناسبي براي سيمگل و كاهگل سنتي مي‌باشد. مناسب براي محيط خانه بالاخص دكوراسيون ديوارهاي داخلي منازل و همچنين بازسازي ابنيه تاريخي و خلق نماي سنتي مشابه مناطق كويري.

كاهگل مصنوعي (كاهگل ضدآب) به وسيله قلمو يا پاشش و بسيار ساده تر از ساير رنگ‌ها قابل اجراست. كاهرنگ (كاهگل پليمري)، ماندگاري بالايي دارد و قابل اجرا بروي سطوح مختلف اعم از سيمان، گچ، كناف، چوب، فلز، يونوليت، شيشه و ... است.

كاهگل در معماري ايراني

كاهگل مصنوعي مناسب براي دكوراسيون ديوارهاي داخلي منزل، بازسازي ابنيه تاريخي و خلق نماي سنتي مشابه مناطق كويري

ملات كاهگل در معماري ايراني به خصوص در مناطق كويري به كار مي‌رود. معماران ايرانى از تركيب كاه گل با كاشى، چوب، سنگ و مصالح مشابه براى تزيين ساختمان‌ها كمك گرفته اند. رنگ دلنشين كاه‌گل، زيبايى فوق العاده‌اى به شهرهاي ايران مي‌بخشيد و به زندگى مردم روشنى و رنگ بخصوصى داده بود. ديوارهاي حياط داخلى را از بهترين گل سرخ‌فام رسي پوشانيده و با خطوط برجسته گچ، طرح‌هاي هندسى ايجاد مي‌كردند و يا به داخل هشتى‌هاى ورودى كشيده و نقش‌هاى تصويرى مي‌ساختند. كاهگل نور شديد آفتاب را براى ساكنان مطبوع و برگشت اشعه خورشيد و حرارت آن را روى بام‌ها و ديوارهاى كاهگلي به حداقل مي‌رساند. از مهمترين مشكلات كاهگل سنتي قابليت انحلال مجدد در آب، هنگام بارندگي و ايجاد گرد و خاك در زمان خشك بودن است. اطلاعات بيشتر درباره ملات كاهگل از ويكي‌پديا.

ويژگي‌هاي كاهگل مصنوعي (كاهرنگ)

مهمترين مشكل كاهگل سنتي قابليت انحلال مجدد آن در آب، هنگام بارندگي و ايجاد گرد و غبار هنگام خشك بودن است

 

انعطاف پذيري

انعطاف پذير پس از خشك شدن

 

قيمت مناسب

هزينه پايينتر از مصالح مشابه

 

اجراي سريع

زمان خشك شدن سريع تر

 

دوستدار محيط زيست

آب پايه و دوستدار محيط زيست

 

اجراي آسان

اجراي آسان با قلمو يا پاشش

 

چسبندگي

چسبندگي بالا به سطوح

 

مقاوم به شرايط جوي

مقاوم به بارش برف و باران

 

مقاوم به UV

مقاوم به اشعه UV خورشيد

 

كاملا ضد آب

ضدآب با امكان تنفس لايه زير

 

بهداشتي و ايمن

كاملا بهداشتي و غير سمي

 

بدون گرد و غبار

بدون ايجاد گرد و خاك و بو

 

بهترين انتخاب

بهترين انتخاب در مناطق كويري

نحوه اجراي كاهگل مصنوعي (كاهرنگ)

ابتدا سطح مورد نظر را تميز و آماده كنيد. سپس كاهرنگ (كاهگل مصنوعي) را با آب رقيق نموده و مخلوط آماده شده را با استفاده از برس (قلمو) و يا پاشش توسط پيستوله كنيتكس پاش و همچنين غلطك نقاشي روي سطح اعمال كنيد.

اگر نياز به ضخامت بيشتري يود، لايه دوم را پس از خشك شدن لايه اول اعمال كنيد تا حداكثر چسبندگي بين دو لايه ايجاد شود همچنين درصورت نياز مقداري كاه بروي سطح قبل از خشك شدن بپاشيد و پس از خشك شدن با "رزين نانو عايق" پوشش دهيد تا سطحي ضدغبار و چرب روي رنگ ايجاد شود.

ميزان مصرف كاهگل مصنوعي، بصورت تقريبي براي سطوح صاف هركيلو كاهرنگ براي سه مترمربع كافيست.

نحوه اجراي كاهگل مصنوعي
مشخصات فني كاهگل مصنوعي

مشخصات فني كاهگل مصنوعي (كاهرنگ)

شكل ظاهري كاهگل مصنوعي: مايع خميري.

تنوع رنگ: در رنگ‌هاي مختلف بنابر سفارش مشتري.

زمان خشك شدن سطحي: حدود يك ساعت.

زمان خشك شدن نهايي: حدود يك روز.

عمر نگهداري: يكسال (دور از نور خورشيد و يخ زدگي).

مقدار مصرف كاهگل: هر كيلو براي حدود سه مترمربع.

قيمت كاهگل مصنوعي (كاهرنگ): -


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 32 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

VOLGHAN Hosseini

2020-02-28T02:27:26+00:00
:
ولقان حسینی

VOLGHAN Hosseini
E-Commerce Specialist, a Geek ;-)
Karaj - Stockholm
https://www.facebook.com/volghan
https://twitter.com/volghan
https://www.instagram.com/volghan/
https://www.linkedin.com/in/volghan/
https://www.volghan.net


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 32 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

عايق سفيد بام جايگزين ايزوگام و عايق هاي رطوبتي سنتي جهت ايزولاسيون و عايق كاري عايق سفيد بامتماس با ما

2020-02-28T02:27:26+00:00
:
ولقان حسینی

عايق سفيد بام

عايق سفيد بام جايگزين ايزوگام و عايق هاي رطوبتي سنتي جهت ايزولاسيون و عايق كاري

 
عايق بام سفيد چيست

عايق سفيد بام چيست؟

عايق بام سفيد يا عايق سفيد رطوبتي نوعي پوشش آب‌بند كننده پايه آب است كه از مواد پليمري و الاستومري دوستدار محيط‌زيست ساخته‌شده است.

عايق سفيد بام قابل اجرا برروي كليه سطوح اعم از فلزي، سيماني، موزاييك، ايزوگام، آسفالت ترك خورده، چوب و ... است و پس از خشك شدن كاملاً آب‌بند مي‌شود. عايق سفيد با قابليت ايجاد پوشش يكپارچه، بدون درز، يكنواخت و با چسبندگي بالا، سطوح عمودي و افقي را كاملاً ايزوله و آب‌بند مي‌كند.

از عايق سفيد براي آب‌بندي پشت بام، ساخت روف گاردن (بام سبز)، عايق استخر، عايق سرويس بهداشتي، ايزولاسيون مخازن آب و فاضلاب و ... استفاده مي‌شود.

مقايسه ايزوگام و عايق سفيد بام

عايق سفيد بام، بهترين جايگزين ايزوگام، قيرگوني و انواع عايق رطوبتي سنتي جهت ايزولاسيون پشت بام و سرويس هاي بهداشتي ساختمان

روش سنتي آب‌بندي پشت‌بام، سرويس بهداشتي و حمام، استفاده از قيرگوني و ايزوگام است. مواردي اعم از مدت انبارداري كم، طول عمر پايين، عدم انعطاف‌پذيري و مقاومت پايين در برابر شرايط جوري، اشعه آفتاب و تغييرات دما، هزينه نگهداري و تعمير بالا و ساير مشكلات فني، اجرايي و زيست‌محيطي ايزوگام سبب شد تا امروزه از مصالح جايگزين به‌منظور آب‌بندي استفاده شود. به اين مصالح (روش) جديد عايق سفيد مي‌گويند، البته درصورتي‌كه به‌عنوان عايق پشت‌بام استفاده شود، بام سفيد نيز ناميده مي‌شود. عايق سفيد يا بام سفيد نوعي پوشش كاملاً آب بند است كه بر پايه پليمر و مواد آكريليكي ساخته‌شده است. حلال اين محصول آب است و كاملاً با محيط ‌زيست سازگار مي‌باشد. اطلاعات بيشتر درباره بام سفيد از ويكي‌پديا.

مزاياي عايق سفيد بام (بام سفيد)

عايق سفيد بهترين گزينه براي عايق كاري و آب بندي پشت بام، پوشش سقف شيرواني، بام سبز، سرويس بهداشتي، استخر و ...

 

انعطاف پذيري

عايق سفيد پس از خشك شدن خاصيت انعطاف پذيري دارد و در اثر انبساط و انقباض و يا نشست سازه، ترك نميخورد.

 

قيمت مناسب

قيمت عايق سفيد بام نسبت به مصالح مشابه پايينتر است و از طرفي هزينه اجرا، تعميرات و نگهداري پايينتري نيز دارد.

 

اجراي سريع

اجراي عايق سفيد بام آسان و سريع است. سرعت خشك شدن بالايي دارد و نيازي به جابجايي اجزاي پشت بام نيست.

 

دوستدار محيط زيست

آب‌پايه و بهداشتي است و با بازتاب اشعه آفتاب، سبب كاهش گرماي سازه و كاهش گرماي جزيره‌اي شهر مي‌شود.

 

اجراي آسان

عايق سفيد به آساني با قلمو، پيستوله يا غلطك قابل اجرا است و نياز به جابجايي، برش و تغيير در اجزاي بام نيست.

 

چسبندگي بالا

چسبندگي بالايي به سطوح عمودي و افقي اعم از سطوح فلزي، سيماني، موزاييك، ايزوگام و آسفالت، چوب و ... دارد.

 

مقاوم به شرايط جوي

عايق سفيد مقاومت بالايي به بارش برف و باران و تغييرات دما دارد و كيفيت و يكپارچيگي خود را از دست نمي‌دهد.

 

مقاوم به UV

رنگ و كيفيت عايق سفيد در طولاني مدت حفظ مي‌شود. طول عمر بالايي دارد و در برابر اشعه UV خورشيد مقاوم است.

 

عايق رطوبت

كاملا عايق رطوبت است و اجازه نفوذ آب به سطح زير را نمي‌دهد. بهترين گزينه براي آب بندي و عايق كاري مي‌باشد.

 

بهداشتي و ايمن

عايق سفيد دوستدار محيط زيست، بهداشتي و غيرسمي است. به محيط زيست صدمه نمي‌زند و سبب آلودگي آب نمي‌شود.

 

طول عمر بالا

ويژگي‌ها و مقاومت عايق سفيد سبب شده تا نسبت به ساير مصالح مشابه طول عمر مفيد بسيار بالاتري داشته باشد.

 

كاهش مصرف انرژي

بام سفيد با بازتاب 40% از نور خورشيد سبب كاهش دماي عمومي ساختمان و كاهش گرماي جزيره اي شهر مي‌شود.

نحوه اجراي عايق سفيد بام:

 1. ابتدا سطح مورد نظر شسته، تميز، خشك و آماده اجراي عايق سفيد مي‌شود.
 2. عايق سفيد، با استفاده از قلمو، غلطك يا پيستوله روي سطح اعمال مي‌شود.
 3. بلافاصله روي سطح توري كشيده مي‌شود. استفاده از توري سبب افزايش عمر، كارايي و خاصيت ارتجاعي عايق سفيد خواهد شد.
 4. بعد از نصب توري، لايه دوم عايق، جهت افزايش چسبندگي روي توري اجرا مي‌شود.
 5. پس از خشك شدن لايه دوم كه حدود 24 تا 48 ساعت طول مي‌كشد (بسته به دما و شرايط جوي). لايه نهايي مانند لايه‌هاي قبلي اعمال مي‌شود.
مراحل اجراي عايق سفيد بام
مشخصات فني عايق سفيد بام

مشخصات فني عايق سفيد

 • شكل ظاهري و رنگ: مايع عمدتا سفيد و آبي. قابل سفارش در رنگ‌هاي مختلف.
 • زمان خشك شدن عايق سفيد: بسته به دما و شرايط جوي 24 تا 48 ساعت.
 • عمر نگهداري: يكسال (دور از نور خورشيد و يخ زدگي).
 • مقدار مصرف: يك تا دو كيلو براي هر مترمربع (بسته به شرايط جوي منطقه).
 • كاربرد عايق سفيد: آب بندي پشت بام، سرويس بهداشتي و حمام، ترميم ايزوگام و آسفالت، ايزولاسيون باغچه و استخر، پوشش سقف شيرواني، ديوار و نماي ساختمان، آب بندي مخازن آب و ...
 • قيمت عايق بام سفيد (عايق سفيد بام): -

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 26 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

عايق رطوبتي يا رنگ استخري نانو بهترين گزينه جهت عايق كاري و رنگ آميزي استخر، مخازن آب، آبنما و ... رنگ استخريتماس با ما

2020-02-28T02:27:26+00:00
:
ولقان حسینی

عايق رطوبتي استخر (رنگ استخري)

عايق رطوبتي يا رنگ استخري نانو بهترين گزينه جهت عايق كاري و رنگ آميزي استخر، مخازن آب، آبنما و ...

 
رنگ استخري چيست

رنگ استخري چيست؟

عايق استخري، رنگي بر پايه رزين آكريليك پايه آب است كه به‌منظور آب‌بندي بهبود يافته و با پر كردن ترك‌هاي مويي، پوششي يك پارچه را براي ايزولاسيون سطوحي كه در مجاورت دائم آب و رطوبت هستند ايجاد مي‌كند.

عايق استخري آبي با قابليت چسبندگي و ارتجاعي بسيار بالا و مقاومت در برابر محلول‌هاي شيميايي، مطمئن‌ترين عايق رطوبتي بر پايه نانو است. نانو عايق رطوبتي استخر غيرقابل اشتعال، غير سمي، بدون بو، ضد قارچ و ضد جلبك است و بر روي كليه سطوح قابل‌اجرا مي‌باشد.

عايق رطوبتي استخر (عايق آبي استخر) جايگزين ايزوگام، ورق پليمري و ساير مصالح سنتي جهت ايزولاسيون استخر و مخازن آب است. عايق استخري بهترين گزينه براي رنگ‌آميزي مخازن آب شرب و نشت گيري كليه سطوح در كوتاه‌ترين زمان و با كمترين هزينه ممكن است. اطلاعات بيشتر از ويكيپديا درباره ضدآب سازي و عايق كاري.

مقايسه رنگ استخري و عايق كاري سنتي استخر

عايق رطوبتي استخر يا عايق نانو آبي جايگزين ايزوگام، ورق پليمري و ساير مصالح سنتي جهت ايزولاسيون استخر و مخازن آب است.

رنگ استخري پايه نانو يكي از پرطرفدارترين انواع عايق‌كاري استخر و مخازن نگهداري آب كشاورزي و پرورش ماهي، به سبب استفاده آسان آن براي مصرف‌كننده مي‌باشد. رنگ استخري بسيار منعطف بوده و مانند لاستيك كش مي‌آيد. به هيچ عنوان شكسته يا پوسته نمي‌شود و مي‌تواند در انواع سازه‌هاي هيدروليكي متوسط مورد استفاده قرار گيرد. رنگ استخري جهت رنگ‌آميزي و حفاظت سطح بتن و سيمان براي جلوگيري از نفوذ آب و جلوگيري از رشد خزه، جلبك و ساير ميكروارگانيسم‌هاي زنده است. رنگ استخري بر پايه رزين‌هاي مقاوم در برابر آب فرموله شده و چسبندگي آن بر روي سطوح بتني، آجري، سيماني و فلزي بسيار بالا بوده و مقاومت مناسبي در برابر ضربه و سايش دارد.

مزاياي رنگ استخري (عايق رطوبتي استخر)

عايق استخر، مناسب جهت عايق سازي استخرهاي نوساز يا استخرهاي كهنه ترك خورده. ضد شوره، ضد قارچ، ضد كپك و جلبك با قابليت كشساني بالا.

 

انعطاف پذيري

پس از خشك شدن خاصيت كشساني بالايي دارد و در اثر انبساط، انقباض و يا نشست سازه، ترك نمي‌خورد.

 

قيمت مناسب

قيمت تمام‌شده عايق استخر نسبت به مصالح مشابه پايين‌تر است و هزينه تعميرات و نگهداري پايين‌تري دارد.

 

اجراي سريع

اجراي رنگ استخري نانو (عايق استخر) بسيار آسان و سريع است و سرعت خشك شدن بالايي نيز دارد.

 

دوستدار محيط زيست

عايق نانو استخري، آب‌پايه بوده، كاملاً سازگار با محيط‌زيست يا به اصطلاح دوستدار محيط‌زيست مي‌باشد.

 

اجراي آسان

رنگ استخري يا عايق آبي استخر به آساني و بدون نياز به تخصص توسط قلمو، پيستوله يا غلطك قابل اجرا است.

 

چسبندگي بالا

چسبندگي بسيار بالايي به كليه سطوح عمودي و افقي اعم از سطوح فلزي، سيماني، آجري، بتني، آسفالت و ... دارد.

 

مقاوم به شرايط جوي

رنگ استخري مقاومت بالايي به بارش برف و باران و تغييرات دما دارد و يكپارچيگي خود را از دست نمي‌دهد.

 

مقاوم به UV

رنگ و كيفيت در طولاني مدت حفظ مي‌شود. طول عمر بالايي دارد و در برابر اشعه UV خورشيد مقاوم است.

 

عايق رطوبت

رنگ استخري، كاملاً عايق رطوبت است و غيرقابل نفوذ مي‌باشد. بهترين گزينه جهت آب‌بندي و عايق‌كاري است.

 

غير سمي و بهداشتي

بهداشتي و غير سمي است و سبب آلودگي آب نمي‌شود. مناسب براي استخر ذخيره آب شرب و پرورش آبزيان.

 

طول عمر بالا

ويژگي‌ها و مقاومت عايق استخر سبب شده تا نسبت به مصالح مشابه، طول عمر بسيار بالاتري داشته باشد.

 

مقاوم به تغييرات دما

رنگ استخري مقاومت بالايي در برابر تغييرات دما دارد و از 30- تا 200 درجه سانتيگراد را تحمل مي‌كند.

نحوه اجراي رنگ استخري نانو:

 1. سطوح بتني و سيماني جديد، بايد 28 روز دست‌نخورده بمانند تا خشك و محكم گردند.
 2. ترك خوردگي‌هاي بايد به‌صورت V شكل باز شده و با ترميم‌كننده مخصوص پر شوند.
 3. سطوح قديمي، آلوده يا غبارآلود را با فشارآب تميز كرده و صبر كنيد تا خشك شوند.
 4. عايق رطوبتي استخر را با استفاده از قلم مو، غلطك يا پيستوله روي سطح اجرا كنيد.
 5. از اعمال عايق رطوبتي استخر برروي سطوح داغ، يخ زده يا مرطوب خودداري كنيد.
مراحل اجراي رنگ استخري
مشخصات فني عايق رطوبتي استخر يا رنگ استخري

مشخصات فني رنگ استخري:

 • شكل ظاهري و رنگ: مايع عمدتا آبي و سفيد. قابل سفارش در رنگ‌هاي مختلف.
 • زمان خشك شدن نهايي: بسته به دما و شرايط جوي 48 تا 72 ساعت.
 • عمر نگهداري: در ظرف دربسته تا يكسال (دور از نور خورشيد و يخ زدگي).
 • مقدار مصرف: يك تا دو كيلو براي هر مترمربع (بسته به زير ساخت سازه).
 • قيمت عايق نانو استخر (رنگ استخري): -

كاربرد رنگ استخري (عايق رطوبتي نانو)

 • جايگزين ايزوگام و روش‌هاي سنتي عايق‌كاري استخر.
 • جايگزين فيلم استخري و استخر پليمري (ورق ژئوممبران).
 • بهترين عايق براي استخرهاي بتني و سيماني.
 • ساخت استخر ذخيره آب كشاورزي و پرورش ماهي و ميگو.
 • ساخت استخر ذخيره آب شرب شهري و استخر تصفيه آب.
 • ايزولاسيون، ترميم ترك و نشت گيري استخرهاي قديمي.
 • رنگ‌آميزي مخازن آب، آبنما، استخر، جكوزي و سقف سونا.
 • آب بندي سطوح در معرض آب و رطوبت.
كاربرد رنگ استخري و نانو عايق رطوبتي

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 25 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

خريد و استعلام قيمت كفپوش اپوكسي و كفپوش پلي يورتان

2020-02-28T02:27:26+00:00
:
ولقان حسینی

كفپوش اپوكسي و كفپوش پلي يورتان

كفپوش اپوكسي، كفپوش پلي يورتان (پلي اورتان)، كفپوش صنعتي، كفپوش ضد الكتريسيته (آنتي استاتيك)، كفپوش بيمارستاني (آنتي باكتريال)، كفپوش ورزشي (كفپوش سالن)، كفپوش پاركينگ، كفپوش گرانيت اپوكسي، كفپوش سه بعدي

 
كفپوش اپوكسي صنعتي

كفپوش اپوكسي چيست؟

كفپوش اپوكسي مايعي يكپارچه از رزين اپوكسي با سطح شيشه‌اي است. يكپارچگي و مقاومت بالا سبب كاربرد وسيع روكش اپوكسي در صنايع مختلف شده. اطلاعات بيشتر درباره كفپوش اپوكسي از ويكي پديا.

از كفپوش اپوكسي در مراكز صنعتي و توليدي اعم از كفپوش صنايع شيميايي، كفپوش صنايع نفتي، كفپوش كشتارگاه، كفپوش انبار، كفپوش سردخانه، كفپوش رستوران، مراكز آموزشي و كفپوش آزمايشگاه استفاده ميشود.

از كفپوش اپوكسي همچنين به عنوان روكش سطوح صنعتي كه در معرض نفوذ آب، روغن و ساير آلودگي‌ها هستند و در مكان‌هايي كه عدم وجود گردوغبار اهميت دارد استفاده مي‌شود. به دليل بكپارچگي در مكان‌هايي كه مدام در معرض گندزدائي و شستشو بوده و نداشتن درز داراي اهميت است نيز كاربرد فراواني دارد.

كفپوش پلي يورتان چيست؟

كفپوش پلي يورتان به‌صورت يكپارچه و بدون درز با مقاومت بالاي مكانيكي و شيميايي به شرايط جوي و اشعه UV خورشيد مقاوم است. اطلاعات بيشتر درباره كفپوش پلي يورتان از ويكي پديا.

كفپوش پلي اورتان داراي خاصيت انعطاف‌پذيري است و اين ويژگي سبب شده تا از آن در سطوحي كه داراي لرزش و ارتعاش است استفاده شود. چسبندگي فوق‌العاده روي سطوح بتني و فلزي دارد و در برابر تغييرات دما، اشتعال، قارچ و باكتري مقاوم است.

كفپوش پلي يورتان خواص كفپوش اپوكسي را دارد با مقاومت بالاتر به نور خورشيد و سايش. از آنجايي كه كفپوش پلي اورتان هزينه بالاتري نسبت به كفپوش اپوكسي دارد، استفاده از آن بيشتر در محيط‌هاي باز با سايش بالا پيشنهاد مي‌شود.

كفپوش پلي اورتان صنعتي
كفپوش صنعتي اپوكسي و پلي يورتان

كفپوش صنعتي (اپوكسي و پلي يورتان)

كف‌پوش صنعتي اپوكسي يا كفپوش صنعتي پلي يورتان، مايع يكپارچه با فام دلخواه و سطحي شيشه‌اي است با مقاومت شيميايي و مكانيكي بالا، طول عمر زياد، نگهداري و شستشوي آسان و ساير مزايايي كه سبب كاربرد وسيع روكش اپوكسي (روكش پلي يورتان) در صنايع مختلف شده است.

از كفپوش صنعتي اپوكسي و كفپوش صنعتي پلي اورتان به عنوان كفپوش مراكز صنعتي و توليدي، كفپوش صنايع شيميايي، كفپوش صنايع نفتي، كفپوش كشتارگاه، كفپوش نساجي، كفپوش انبار و سردخانه، كفپوش رستوران، كفپوش مراكز آموزشي، كفپوش آزمايشگاه و ... استفاده مي‌شود.

كفپوش اپوكسي ضد باكتري

كفپوش اپوكسي ضدباكتري كه كفپوش بهداشتي يا كفپوش بيمارستاني نيز ناميده مي‌شود، يكپارچه، بدون درز و كاملا صاف است تا به محل رشد باكتري و ميكروب تبديل نشود. قابل شستشو و مقاوم به مواد شيميايي مي‌باشد.امكان خط‌كشي و طراحي روي كفپوش بهداشتي وجود دارد و در رنگ‌هاي مختلف قابل‌اجرا است. به دليل مقاومت مكانيكي بالا بهترين گزينه براي مكان‌هاي با ترافيك بالا است.

كفپوش اپوكسي آنتي باكتريال معمولا به عنوان كفپوش بيمارستان بخصوص كفپوش اتاق عمل، كفپوش Clean Room، كفپوش صنايع غذايي، كفپوش صنايع دارويي، كفپوش كشتارگاه و كفپوش صنايع بهداشتي.

كفپوش اپوكسي ضد باكتري
كفپوش ضد الكتريسيته ساكن

كفپوش ضد الكتريسيته ساكن

كفپوش ضد الكتريسيته ساكن اپوكسي كه به نام‌هاي كفپوش آنتي استاتيك اپوكسي، كفپوش ضد برق يا كفپوش ضدجرقه نيز شناخته مي‌شود قابليت هدايت الكتريكي و انتقال جريان الكتريسيته ساكن از سطح كفپوش به منبع تخليه را دارد.

الكتريسيته ساكن ايجاد شده در اثر تردد، سايش يا مالش ممكن است موجب جرقه و خسارت شود لذا از كفپوش ضد الكتريسيته در صنايع حساس به بار الكتريكي اعم از كفپوش صنايع نظامي، خودروسازي، پتروشيمي، كفپوش مراكز كنترل، اتاق كامپيوتر (سرور)، مراكز مخابراتي، كفپوش انبار مواد محترقه، كفپوش آزمايشگاه الكترونيك و اندازه‌گيري دقيق، كفپوش اتاق اختلاط رنگ و ... استفاده مي‌شود.

كفپوش ورزشي پلي يورتان

كفپوش ورزشي پلي يورتان (كفپوش سالني) به دليل دارا بودن استانداردهاي لازم و استفاده از مواد گرانول لاستيكي، بهترين انتخاب براي پوشش كف فضاهاي باز ورزشي، كفپوش سالن‌هاي ورزشي، كفپوش ورزشگاه، كفپوش باشگاه ورزشي، كفپوش پاساژ و اماكن تجاري و فضاهاي آموزشي است.

خصوصيات فني كفپوش ورزشي مانند مقاومت سايشي و مقاومت در برابر شرايط جوي و تغييرات دما و خاصيت الاستيسيته و انعطاف پذيري نسبي، آنرا تبديل به مناسب‌ترين كفپوش براي محيط‌هاي ورزشي كرده است. امكان خط‌كشي و طراحي كفپوش ورزشي پلي يورتان وجود دارد و در رنگ‌هاي مختلف قابل‌اجرا است.

كفپوش ورزشي پلي يورتان
كفپوش پاركينگ پلي اورتان

كفپوش پاركينگ پلي اورتان

كفپوش پاركينگ و رمپ پلي يورتان روي تمام سطوح اعم از بتن، فلز، موزاييك، آسفالت، چوب، سنگ و … قابل اجراست و به دليل وزن كم، وزن سازه را به نسبت ساير كفپوش‌ها كاهش داده و هزينه‌هاي ديگر نيز كاهش مي‌يابد. يكپارچه و در رنگ‌هاي متنوع اجرا مي‌شود و امكان خط‌كشي و طراحي روي كفپوش وجود دارد.

كفپوش پاركينگ پلي اورتان مناسبترين گزينه براي پوشش كف پاركينگ منازل، پاركينگ عمومي و طبقاتي، كفپوش رمپ و ترميم سطح پاركينگ‌هاي قديمي است. شستشوي آسان، نگهداري و ترميم ساده و ارزان و حداقل ۲۰ سال عمر مفيد، از ساير امتيازات كفپوش پاركينگ پلي يورتان مي‌باشد.

كفپوش گرانيت اپوكسي

كفپوش گرانيت اپوكسي پوشش كف دكوراتيو، زيبا و منحصربه‌فرد است با طرح‌هاي گرانيتي به‌صورت يكپارچه همراه با سطحي شيشه‌اي. مقاوم به سايش، خراش و ضد لغزندگي. قابل شستشو و مقاوم به شوينده‌ها.

كفپوش گرانيت اپوكسي جايگزين مناسب براي كفپوش PVC و پاركت، سنگ، گرانيت و سراميك است كه بروي سطوح مختلفي چون سيمان، بتون، سنگ، سراميك، كاشي، پاركت و … قابل‌ اجراست. از كفپوش اپوكسي گرانيت براي كف‌سازي دكوراتيو منازل مسكوني، مراكز تجاري و خريد، اماكن توريستي و هتل‌ها، رستوران، سالن‌هاي پذيرايي، آمفي‌تئاتر، سينما و بسياري مكان‌هاي ديگر استفاده مي‌شود.

كفپوش گرانيت اپوكسي
كفپوش سه بعدي 3D

كفپوش سه بعدي 3D

كفپوش سه‌بعدي مي‌تواند فضا و نماي داخلي را متنوع جلوه دهد و بيننده را براي لحظاتي غافلگير كند. كفپوش سه بعدي از تصاوير زاويه دار (پرسپكتيو) در كنار لايه‌هاي نيمه شفاف متعدد براي ايجاد حس سه بعدي بودن تصاوير بهره مي‌گيرد. مقاوم به سايش، خراش و ضد لغزندگي. قابل شستشو و مقاوم به شوينده‌ها.

كفپوش سه بعدي بهترين كفپوش براي پوشش كف حمام، كف سرويس بهداشتي و كف آشپزخانه است البته با خلاقيت بيشتر ميتوان در ساير محيط‌ها و حتي ديوار استفاده كرد. طول عمر بالا و هزينه نگهداري و تعميرات پاييني دارد. عايق حرارتي و عايق صوتي و مانع از نفوذ آب است.

كفپوش اپوكسي و كفپوش پلي اورتان

كفپوش صنعتي اپوكسي، كفپوش صنعتي پلي يورتان، كفپوش اپوكسي ضد باكتري، كفپوش ضد الكتريسيته ساكن، كفپوش ورزشي پلي يورتان، كفپوش پاركينگ پلي اورتان، كفپوش گرانيت اپوكسي و كفپوش سه بعدي 3D

 

هزينه كمتر

نگهداري آسان و تعميرات ارزان

 

مقاوم به شرايط جوي

مقاوم به تغييرات دما و بارش

 

چسبندگي بالا

چسبندگي بالا به سطوح مختلف

 

مقاوم به UV

مقاوم به اشعه UV خورشيد

 

قابل شستشو

قابل شستشو و مانع از نفوذ آب

 

انعطاف پذيري

خاصيت الاستيسيته نسبي

 

مقاومت شيميايي

مقاومت بالا به مواد شيميايي

 

مقاومت مكانيكي

مقاومت بالا به لرزش و سايش

 

اجراي سريع

زمان اجرا و خشك شدن سريع

 

كاملا بهداشتي

ضد باكتري و ضد ميكروب

 

امكان طراحي

در رنگبندي با قابليت خط‌كشي

 

بهترين انتخاب

بهترين انتخاب براي پوشش كف

نحوه اجراي كفپوش اپوكسي

تمامي سطوح قبل از اجراي كفپوش اپوكسي و پلي اورتان بايد تميز و خشك و مقاطع ناهموار و ترك‌ها پر شده و با پرايمر مخصوص آستر شوند. كفپوش اپوكسي در دو جزء بطور جداگانه توليد و عرضه مي‌شود. دو جزء سازنده را پيش از مصرف به طور كامل باهم مخلوط كنيد. با استفاده از ميكسر جزء A را خوب هم بزنيد سپس جزء B را اضافه كرده و مخلوط كنيد. عمل اختلاط را به مدت 3 دقيقه ادامه دهيد. واكنش از نوع گرمازا است بنابراين بهتر است مخلوط را در ظروف كم عمق مخلوط نموده و يا بلافاصله بعد از اختلاط، كفپوش را اجرا كنيد. كفپوش اپوكسي يا كفپوش پلي يورتان را بصورت نواري روي زمين بريزيد و با ماله پخش كنيد تا ضخامت موردنظر بدست آيد. بعد از 10 دقيقه سطح را بوسيله غلطك هواگيري صاف كنيد. اجراي ضخامت يك و نيم ميليمتر از كفپوش اپوكسي منجر به ايجاد سطحي صاف و براق روي مقاطع زيرآِيند مي‌شود.

فيلم آموزش نصب كفپوش اپوكسي
مشخصات فني كفپوش اپوكسي و پلي يورتان

مشخصات كفپوش اپوكسي و پلي يورتان

شكل كفپوش اپوكسي و پلي اورتان: مايع ويسكوز.

رنگ كفپوش اپوكسي و پلي اورتان: قابل عرضه در رنگ‌هاي مختلف.

زمان خشك شدن سطح كفپوش: بسته به دماي محيط 4 تا 9 ساعت.

عمر نگهداري در انبار: يكسال (دور از نور خورشيد و يخ زدگي).

مقدار مصرف كفپوش: يك كيلو و دويست گرم براي هر مترمربع.

قيمت كفپوش اپوكسي و پلي اورتان: -


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 33 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

آموزش صفر تا صد فست فود

2020-02-28T02:27:26+00:00
:
ولقان حسینی

آموزش فست فود

كلاس آموزش فست فود شامل رسپي (دستور غذاي) فست فودي، نگهداري و آماده‌سازي مواد اوليه، استفاده از تجهيزات آشپزخانه فست فود در پخت غذا و نحوه سرو غذاهاي منوي فست فود در محيط شبيه‌سازي شده.

 

پيتزا و خمير پيتزا

 

برگر و ساندويچ

 

كنتاكي و سوخاري

 

پاستا و اسپاگتي

 

آموزش فست فود حرفه‌اي

 كلاس آموزش دستور غذاي (رسپي) فست فود، آماده‌سازي و نگهداري مواد اوليه فست فود، استفاده از تجهيزات حرفه‌اي آشپزخانه فست فود و نحوه تزيين و سرو غذاهاي منوي فست فود در محيطي كاملاً شبيه‌سازي شده. 

37

انواع پيتزا و خمير پيتزا

آموزش تهيه حدود 40 نوع پيتزا و خمير پيتزا

43

انواع ساندويچ و برگر

آموزش پخت بيش از 40 نوع ساندويچ و برگر

28

انواع سوخاري و كنتاكي

آموزش رسپي حدود 30 نوع سوخاري و كنتاكي

42

انواع پاستا و اسپاگتي

آموزش رسپي بيش از 40 نوع اسپاگتي و پاستا

آموزش فست فود حرفه اي

كلاس آموزش فست فود

كارگاه آموزش نحوه آماده‌سازي و طرز پخت انواع پيتزا، برگر، ساندويچ، سوخاري، كنتاكي، پاستا، اسپاگتي، سالاد و پيش‌غذاي فست فودي با تجهيزات پيشرفته فست فود.

آموزش رسپي انواع پيتزاي امريكايي و ايتاليايي

آموزش پيتزا و خمير پيتزا

آموزش دستور پخت انواع پيتزاهاي آمريكايي و ايتاليايي و خمير پيتزا اعم از مارگاريتا، پيتزا مخصوص، پيتزا مخلوط، پپروني، پيتزا استيك، پيتزا گوشت و قارچ، پيتزا مرغ، پيتزا ديترويت، پيتزا خاچاپوري، پيتزاي كباب، پيتزا نيو هاون، بورك، پيتزاي سرخ‌شده، پيتزاي شيكاگو، پيتزاي نيويوركي، پيتزاي سيسيلي، پيتزاي يوناني، پيتزاي كاليفرنيا، پيتزاي ايراني و ... با استفاده از فر مخصوص، تنور و ساير تجهيزات پخت پيتزا در فست فود. درباره پيتزا - پيتزا چيست؟

آموزش فست فود - پيتزا و خمير پيتزا

آموزش طرز تهيه انواع برگر و ساندويچ

آموزش برگر و ساندويچ

آموزش تهيه انواع برگر و ساندويچ با نان مخصوص اعم از همبرگر، چيز برگر، چيكن برگر، اسموكي برگر، چيكن باربيكيو، چيمي چوري برگر، كسادي‌اي مرغ و پنير، همبرگر گوشت، برگر تركي، برگر مرغ، برگر سويا، برگر بوقلمون، برگر سبزيجات، ساندويچ مرغ، ساندويچ پيتزا، ساندويچ سبزيجات، ساندويچ استيك، ساندويچ گوشت، ساندويچ خرچنگ، ساندويچ كوبان، ساندويچ مالوركا در محيط شبيه‌سازي شده فست فود. درباره ساندويچ و برگر چه ميدانيد؟

آموزش فست فود - برگر و ساندويچ

آموزش پخت انواع پاستا و اسپاگتي

آموزش پاستا و اسپاگتي

آموزش پخت پاستا و اسپاگتي مانند پاستاي كالنولي، پاستاي صدفي، پاستا ديتاليني، پاستا فتوچيني، لازانيا، ماكاروني، مانيكوتي، پاستا اورچيتي، پاستا پاپاردله، پاستا پاستينا، پاستا پنه، پاستا روتله، پاستا روتيني، پاستا تالياتله، پاستا زيتي، پاستا فوزيلي، اسپاگتي، فتوچيني، پاستا آلفردو، پاستا بلونز، پاستاي ميگو، پاستا با سس پستو، پاستا ريگاتوني، پاستا آرتزو، پاستا راگو، پاستا كاربونارا و سس مخصوص. تفاوت انواع پاستا و ماكاروني چيست؟

آموزش فست فود - پاستا و اسپاگتي

آموزش دستور پخت انواع سوخاري و كنتاكي

آموزش سوخاري و كنتاكي

آموزش حرفه‌اي نحوه تهيه بهترين آرد سوخاري و پخت انواع سوخاري و كنتاكي با استفاده از هني پني و تجهيزات حرفه‌اي آشپزخانه فست فود مانند كتف و بال سوخاري، مرغ اسپايسي، فيله مرغ استريپس، قارچ سوخاري، پاچيني، مرغ كنتاكي به روش KFC، چيپس و ماهي، پياز سوخاري، ميگو سوخاري، ماهي سوخاري، بلدرچين و بوقلمون سوخاري، شنيسل مرغ، سيب زميني سوخاري، چيكن استريپس و ... اطلاعات بيشتر درباره انواع سوخاري

آموزش فست فود - سوخاري

 

آموزش صفر تا صد فست فود

آموزش فست فود از ابتدا تا انتها. از انتخاب و تهيه مواد اوليه، آماده‌سازي و نگهداري، رسپي و دستور پخت غذا تا چيدمان و نحوه سرو غذا يا بسته‌بندي و دليوري در فست فود.

مراحل تهيه غذا در فست فود

آموزش تهيه و نگهداري از مواد اوليه فست فود، آماده‌سازي غذا، آموزش رسپي و دستور غذاي فست فودي، آداب سرور غذا و شستشو و نگهداري از تجهيزات و ماشين‌آلات آشپزخانه فست فود به‌صورت حرفه‌اي و عملي.

1

آموزش تهيه مواد اوليه فست فود:

آموزش نحوه انتخاب و تهيه مواد اوليه تازه و مرغوب براي فست فود با توجه به منوي غذاي فست فود و قيمت آن. معرفي لينك‌ها و كانال‌هاي تهيه مواد اوليه ارزان و باكيفيت فست فود.

2

آموزش نگهداري مواد اوليه:

آموزش شيوه صحيح نگهداري مواد اوليه و استفاده از تجهيزات نگه‌دارنده براي نگهداري مواد اوليه فست فود به‌صورت تازه و با حفظ ارزش غذايي آنها در طولاني‌ترين مدت ممكن.

3

نحوه آماده سازي غذا در فست فود:

آموزش نحوه آماده‌سازي مواد اوليه موردنياز فست فود با استفاده از تجهيزات حرفه‌اي و با توجه به منوي غذا، جهت سرعت بخشيدن و افزايش سهولت در مراحل پخت غذا در فست فود.

4

رسپي و دستور غذاي فست فودي:

ارائه رسپي و آموزش دستور غذاي انواع غذاهاي منوي فست فود اعم از پيتزا، ساندويچ، برگر، سوخاري، كنتاكي، پاستا، اسپاگتي و ... با استفاده از تجهيزات پخت غذا در آشپزخانه فست فود.

5

آموزش نگهداري غذا در فست فود:

آموزش نگهداري غذاي فست فودي و كار با تجهيزات سرد و گرم نگه‌دارنده غذا، نحوه استفاده از انواع ديسپلي سرد و گرم، كار با دستگاه‌هاي وكيوم، بسته‌بندي غذا، دليوري و ...

6

آموزش آداب سرو غذا در فست فود:

آموزش پرسيون و نحوه سرو غذا به‌صورت حرفه‌اي در فست فود، نكات مهم در خصوص نحوه تزيين، مقدار مناسب غذا، خدمات و چيدمان ميز غذا، انواع سبك‌هاي پذيرايي و ...

7

آموزش شستشو و نگهداري از تجهيزات:

آموزش نحوه صحيح شستشو در فست فود و نحوه صحيح به‌كارگيري و نگهداري از دستگاه‌ها، ماشين‌آلات و تجهيزات آشپزخانه صنعتي در فست فود به‌صورت عملي.

كلاس آموزش فست فود در تهران

آموزش انتخاب و تهيه مواد اوليه فست فود، آماده سازي و نگهداري مواد اوليه، ارائه رسپي و دستور پخت غذا، چيدمان ميز و نحوه سرو غذا و بسته بندي و دليوري آن در فست فود.

آموزش پيتزا و خمير پيتزا

0 ريال

كلاس آموزش پخت انواع پيتزا و خمير پيتزا به‌صورت فشرده و حرفه‌اي در محيط شبيه‌سازي شده به فست فود و با استفاده از تجهيزات مدرن آشپزخانه فست فود.

آموزش سوخاري و كنتاكي

0 ريال

كلاس آموزش تهيه پودر سوخاري و پخت انواع سوخاري و كنتاكي به‌صورت فشرده و حرفه‌اي و با استفاده از تجهيزات مدرن آشپزخانه فست فود.

آموزش ساندويچ و برگر

0 ريال

كلاس آموزش رسپي انواع ساندويچ و برگر به‌صورت فشرده و حرفه‌اي در محيط شبيه‌سازي شده به فست فود و با استفاده از تجهيزات مدرن آشپزخانه فست فود.

آموزش پاستا و اسپاگتي

0 ريال

كلاس آموزش پخت پاستا و اسپاگتي به‌صورت فشرده و حرفه‌اي در محيط شبيه‌سازي شده به فست فود و با استفاده از تجهيزات مدرن آشپزخانه فست فود.

آموزش راه اندازي فست فود

0 ريال

كلاس آموزش راه‌اندازي فست فود از صفر تا صد تهيه طرح راه اندازي فست فود، خريد تجهيزات فست فود، طراحي منو و آموزش رسپي، آموزش پرسنل فست فود و ...

آموزش سالاد و پيش غذا

0 ريال

كلاس آموزش تهيه انواع سالاد و پيش‌غذا به‌صورت فشرده و حرفه‌اي در محيطي شبيه‌سازي شده به فست فود و با استفاده از تجهيزات مدرن آشپزخانه فست فود.

چرا آموزش فست فود توسط IRANHFC؟

آموزش فست فود با تجهيزات مدرن آشپزخانه فست فود زير نظر اساتيد و سرآشپزان مجرب و حرفه‌اي.

.A

اساتيد مجرب

آموزش فست فود زير نظر اساتيد مجرب و سرآشپزان حرفه‌اي كشور.

.B

تجهيزات پيشرفته

آموزش در محيطي شبيه‌سازي شده و تجهيزات حرفه‌اي فست فود.

.C

فعال و اينتراكتيو

استفاده از تجهيزات فست فود و انجام كليه مراحل توسط كارآموزان.

.D

ظرفيت محدود

كلاس‌ها در ظرفيت محدود برگزار مي‌شود تا كارآموزان فرصت كافي داشته باشند.

دوره آموزش فست فود

دوره آموزش حرفه‌اي فست فود در تهران برگزار مي‌شود. جهت ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر تماس بگيريد.

 
عنوان دورهمدت دورهظرفيت كلاسنام اساتيدتاريخ برگزاريهزينه كلاس
دوره آموزش انواع پيتزا و خمير پيتزا 6 ساعت 8 نفر سرآشپز عباس حسيني تماس بگيريد تماس بگيريد
دوره آموزش انواع ساندويچ و برگر 6 ساعت 8 نفر سرآشپز عباس حسيني تماس بگيريد تماس بگيريد
دوره آموزش انواع سوخاري و كنتاكي 6 ساعت 8 نفر سرآشپز عباس حسيني تماس بگيريد تماس بگيريد
دوره آموزش انواع پاستا و اسپاگتي 6 ساعت 8 نفر سرآشپز عباس حسيني تماس بگيريد تماس بگيريد
دوره آموزش انواع سالاد و پيش غذا 6 ساعت 8 نفر سرآشپز عباس حسيني تماس بگيريد تماس بگيريد
دوره آموزش راه اندازي فست فود متفاوت 4 نفر گروه IRANHFC تماس بگيريد تماس بگيريد
 

سرآشپز عباس حسيني

مدير و موسس گروه IRANHFC، سرآشپز و مدرس فست فود، مشاور و مجري راه اندازي فست فود

 

بيوگرافي عباس حسيني

مهندس عباس حسيني پس از سال‌ها فعاليت مستمر در صنعت فست فود، رستوران و كافي شاپ، در سال ۱۳۸۶ گروه تخصصي تجهيز و راه اندازي فست فود (IRANHFC) را تأسيس كرد.

 •  ليسانس صنايع غذايي گرايش كنترل كيفيت از دانشگاه شهيد بهشتي.
 •  كارشناس ارشد مديريت اجرايي از سازمان مديريت صنعتي.
 •  مدارك دوره‌هاي حرفه‌اي و بين‌المللي زير نظر اساتيد به نام دنيا.
 •  طراح رسپي و مدير پروژه‌هاي فود كورت.
سرآشپز عباس حسيني

تماس با آموزشگاه

 •  09126011937
 •  02122329427

آدرس آموزشگاه

تهران خيابان شريعتي بالاتر از سيدخندان خيابان خواجه عبدالله انصاري خيابان ابوذر غفاري شمالي پلاك ۵۰.

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 26 ] [ امتیاز : 2 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
صفحه قبل 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دفتر تجارت الکترونیک ولقان حسینی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|