تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
ويژگي‌هاي كاهگل مصنوعي (كاهرنگ)

ويژگي‌هاي كاهگل مصنوعي (كاهرنگ)

2020-02-28T02:27:26+00:00
:
ولقان حسینی

كاهگل مصنوعي (كاهرنگ)

كاه‌گل ملاطي است كه در معماري ايران به‌خصوص در مناطق كوير مركزي ايران به كار مي‌رود. كاه‌گل در قالب تناسبات دلپذير تركيب با كاشى، چوب و يا سنگ و مصالحى مشابه تركيب‌شده و معماران ايرانى از آن‌ها براى تزيين ساختمان‌ها كمك گرفته‌اند. رنگ دل‌نشين كاه‌گل نه‌تنها زيبايى فوق‌العاده‌اي به شهر ايرانى مي‌داده بلكه بر زندگى مردم روشنى و رنگ بخصوصى مي‌پاشيده است. معماران تيزهوش از گرمى رنگ كاه‌گل براى متن تزيينات ديوارى داخل بنا نيز استفاده كرده‌اند. ديوار حياط‌هاى داخلى را از بهترين خمير سرخ‌فام پوشانيده و بر آن با خطوط برجسته‌ي گچ نقش‌هاى هندسى انداخته‌اند و يا آن را به داخل هشتى‌هاى ورودى كشيده و بر آن نقش‌هاى تصويرى ساخته‌اند. رنگ كاه‌گل نور شديد و گاه زننده‌ي آفتاب سرزمين ما را براى ساكنان آن مطبوع نموده و در گرم‌ترين فصل سال برگشت اشعه‌ي خورشيد و حرارت آن را از روى بام‌ها و يا ديوارهاى كاه‌گلي به حداقل رسانيده است.

كاهرنگ (پوشش كاهگل نانو پليمري)

كاه رنگ پليمري رنگي است بر پايه رزين‌هاي سيليكوني پايه آب كه پس از خشك‌شده ظاهري كاملاً شبيه كاه‌گل طبيعي دارد و از ويژگي‌هاي آن ضد آب و مقاوم به نور UV خورشيد بودن و اجازه تنفس به سطح زيرين مي‌دهد. در ساخت اين كاه‌گل از مواد نانو سيليكون استفاده‌شده كه باعث خود تميز شوندگي آن مي‌شود و خواص آب‌بندي و عايقي آن را افزايش مي‌دهد. جايگزين مناسب براي سيم‌گل و كاه‌گل‌هاي سنتي كه با آب شسته مي‌شوند و باعث ايجاد گردوخاك ناخواسته در محيط مي‌گردند. مناسب براي محيط‌هاي خانگي بالأخص دكوراسيون ديوارهاي داخلي منزل و همچنين مناسب بازسازي بناهاي تاريخي و خلق نما‌هاي سنتي مشابه مناطق كويري.

روش اجرا:

پس از تميز كردن و آماده كردن سطح كاه رنگ را كمي با آب رقيق نموده و به‌وسيله قلم‌مو و يا پيستوله كنيتكس پاش اعمال نماييد و در صورت نياز مقداري كاه بروي سطح قبل از خشك شدن پاشيده و پس از خشك شدن با رزين نانو عايق پوشش دهيد تا سطحي ضد غبار و چرب بروي سطح نهايي رنگ ايجاد نمايد. به‌صورت تقريبي براي سطوح صاف هر كيلو كاه رنگ براي ۳ مترمربع مناسب است.

ويژگي‌هاي كاهگل مصنوعي (كاهرنگ)

  • انعطاف‌پذيري
  • سرعت در اجرا
  • آساني در اجرا
  • بي‌بو بودن
  • دوستدار محيط‌زيست
  • سريع خشك شدن
  • چسبندگي بالا
  • قيمت مناسب

كاهرنگ چگونه است:

رنگي است مشابه بسياري از رنگ‌ها كه به‌وسيله قلم‌مو و غلتك و پاشش قابل‌اجرا است با اين ويژگي كه خيلي ساده‌تر از بقيه رنگ‌ها قابل‌اجراست و اينكه اين رنگ با از دست دادن آب خود كه حلال آن است خشك مي‌شود و يك‌لايه پليمر خالص انعطاف‌پذير همچون يك‌لايه ورق پلاستيك (نايلون) ايجاد مي‌نمايد.

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 31 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دفتر تجارت الکترونیک ولقان حسینی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|