تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
اتریوم چیست ؟

اتریوم چیست ؟

شنبه 24 اسفند 1398
5:53
ولقان حسینی

 در این مقاله در مورد اینکه اتریوم چیست ؟ و مباحث مرتبط به آن از جمله ماینیگ چیست و بخش های مختلف آن صحبت می شود و تلاش می کنیم مطالب نسبتا کاملی برای شما ارائه دهیم.

شناخت اتریوم - مقایسه ای با اینترنت ، شباهت و تفاوت آنها چیست؟
تمام داده های آنلاین شما مانند ایمیل ، پست های رسانه های اجتماعی ، عکس ها و حتی اطلاعات کلیدی مالی - در کامپیوتر ها و سرورهایی که متعلق به سازمان ها یا دولت های بزرگ و کوچک است ، ذخیره می شود. این موضوع  در مورد برنامه های مختلفی که شما استفاده می کنید هم برقرار است ، زیرا فعالیت های شما - مانند رزرو یک اتاق در هتل - توسط ارائه دهنده برنامه ردیابی و ضبط می شوند.
به عنوان یک کاربر ، شما چگونگی مدیریت و کنترل اطلاعات شخصی و سوابق فعالیتهای آنلاین خود توسط این اشخاص ثالث را ندارید. در حالیکه این سازمان ها در زمینه تأمین امنیت داده های شما تخصص دارند ، امکان هک کردن ها به همراه امکان سوء استفاده و فروش داده ها از این امر غیر ممکن نیست. این امر منجر به "متمرکز شدن" داده های کاربر می شود - یعنی سازمان خاص کنترل داده های شما را دارد.
یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین مانند اتریوم سعی دارد با کار مستقل و به روش غیر متمرکز براساس مجموعه ای از قوانین کاملا تعریف شده ، این مشکل تمرکز را برطرف کند. این امکان را می دهد تا داده های کاربر ، هویت آنها ، استفاده از برنامه ها و فعالیت های شبکه خود تا حد زیادی پنهان بمانند و از کنترل متمرکز خارج شوند.
غیر متمرکز ، راه حل مستقل شدن  یا به عبارتی  "سوپر کامپیوتر  جهانی " شدن  اتریوم چیست؟
تصور کنید که تمام یادداشت های پایان نامه مهم خود را بر روی یک Word مانند برنامه موبایل یا پورتال وب آنلاین بنویسید ، و به طور ناگهانی این برنامه / پورتال توسط صاحب آن قطع می شود. تمام اطلاعات مهم شما برای همیشه از بین خواهد رفت. راه حل چیست؟ در اتریوم ، یک نهاد به تنهایی کنترل داده های شما را ندارد و هیچ کس به تنهایی نمی تواند یک برنامه را ممنوع کند. فقط کاربران می توانند تغییراتی ایجاد کنند ، و این باعث می شود تا کاربر حتی اگر از طریق یک برنامه خاص به آنها دسترسی داشته باشد ، کنترل کامل داده های خود را داشته باشد.
اتریوم سعی دارد یک راه حل غیرمتمرکز و دموکراتیک شده را ارائه دهد ، دقیقاً مانند اینترنت امروزی ، اما  ازاد از هرکنترل  از هر مرجع مرکزی را دارد. به جای اینکه روی چند کامپیوتر متعلق به یک سازمان کار کند ، آن را در شبکه جهانی صدها کامپیوتر به نام گره اجرا می کند که توسط داوطلبان ناشناس اما قابل اعتماد  اداره می شوند. بنابراین نوعی " سوپر کامپیوتر  جهانی" ایجاد می کند.
هر فرد می تواند به راحتی از منابع مختلف موجود در شبکه اتریوم ، مشابه استفاده از سایت ها و پورتال های مختلف در اینترنت یا برنامه های مختلف تلفن همراه ، با مزایای اضافه شده ناشناس بودن و عدم تمرکز ، بپیوندد و از آن استفاده کند.
این امکان وجود دارد که یک فرد ، چه حرفه ای و یا مبتدی ،  بتواند به راحتی برنامه های موجود در شبکه اتریوم را بسازد ، معرفی کند،  اجرا کند و از آن درآمدزایی کند. همچنین می توان از مشارکت در فعالیت های لازم مانند ماینینگ  ، که برای حفظ  و کارآمد تودن شبکه اتریوم مورد نیاز هستند ، درآمد کسب کرد.
اتریوم چیست؟
در ساده ترین شکل ، اتریوم را می توان به عنوان یک بستر شبکه عمومی متن  باز مبتنی بر بلاک چین تعریف کرد که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های غیرمتمرکز را برای استفاده توسط مشاغل و همچنین کاربران خاص ایجاد و به کار گیرند. مشابه اینترنت ، به عنوان بستر لازم عمل می کند که بر روی آن می توان یک اکوسیستم مجازی کامل ایجاد ، ذخیره ، اجرا و توسط کاربران ایمن و ناشناس استفاده کرد. برخلاف فروشگاه های اپلیکیشن های مبتنی بر کمیسیون که خواستار کاهش میزبانی و اجرای برنامه های مختلف هستند ، ماهیت غیر متمرکز و مستقل اتریوم آن را صفر تا کم هزینه نگه می دارد.
اجزای مختلف اتریوم چیست و چگونه با یکدیگر متناسب هستند؟
بلاک چین اتریوم چیست؟
در ریشه اتریوم ، بلاک چین قرار دارد که به عنوان ذخیره سازی تمام معاملات لازم در شبکه را انجام می دهد. پروتکل بلاک چین همچنین مکانیزم اجماع لازم را ارائه می دهد که به شما در تصمیم گیری در مورد کارهای مهم مانند تأیید هویت کاربر ، سهم شبکه شرکت کننده یا اصالت معاملات ، برنامه ها ، آدرس ها و نام کاربری کمک می کند. ذخیره سازی و تحویل محتوا نیز توسط بلاک چین مورد توجه قرار می گیرد ، اما فقط برای ذخیره جزئیات معاملات و قطعه های واجد شرایط کد محدود می شود.
در بالای بلاک چین ، یک کانتینر جداگانه و اختصاصی برای ذخیره کردن محتوای غیر تراکنش وجود دارد. به عنوان مثال ، ساخت اپلیکیشنی امکان پذیر است که فیلم ها را ذخیره می کند و به کاربران امکان می دهد از طریق پرداخت به ازای مشاهده به آنها دسترسی پیدا کنند. در حالی که جزئیات پرداخت و حق کاربر می تواند در بلاک چین ذخیره شود ، پرونده فیلم به یک فضای مجزا نیاز دارد. از آنجا که گره اتریوم کل بلاک چین را ذخیره می کند ، امکان ذخیره محتوای بزرگ و غیر معاملاتی در خود بلاک چین وجود ندارد. از این رو ، از یک محفظه داده پشتیبانی شده از IPFS استفاده شده است که امکان جریان یکپارچه انواع داده را فراهم می کند.
برنامه های غیرمتمرکز یا  Dapp اتریوم چیست؟
دنیای رمزارز نه تنها نحوه دید مردم را تغییر داده است ، بلکه طیف وسیعی از کلمات جدید و جالب را ایجاد کرده است که قبلاً وجود نداشت. یکی از محبوب ترین کلمات وزوز استفاده شده توسط انجمن بلاک چین برنامه های غیر متمرکز است که در غیر این صورت با نام dApps شناخته می شود.
اگر چیزی غیر متمرکز باشد ، به این معنی است که توسط یک شخص یا مقام مجزا کنترل ، مالکیت یا اداره نمی شود. Satoshi Nakamoto ، خالق بیت کوین ، اولین رمزارز در جهان را با هدف غیر متمرکز کردن پول طراحی کرد. با این حال ، همانطور که این راهنما بعداً توضیح می دهد ، تمرکززدایی فقط برای پول مناسب نیست - می تواند تقریباً در مورد هر چیزی اعمال شود!
برای ساده نگه داشتن کارها ، از مثال یورو  استفاده خواهیم کرد. وقتی یک مشتری وارد سوپرمارکت محلی خود می شود و با پول کاغذی برای مواد غذایی خود می پردازد ، در یک سیستم متمرکز مشارکت می کند. دلیل این امر آن است که خریدار و فروشنده جریان یورو را کنترل نمی کنند.
این نقش برای بانک مرکزی اروپا محفوظ است ، اختیارات آن به آنها اجازه می دهد کارهای زیادی را انجام دهند که شهروندان روزمره هیچ کنترلی بر آنها ندارند. این می تواند شامل نرخ بهره ، افزایش عرضه پول یا قیمت کارمزد باشد.
متأسفانه ، همانطور که تاریخ نشان می دهد ، بانک های مرکزی همیشه امور را به درستی نمی گیرند ، و این افرادی هستند که از بانک هایی استفاده می کنند که باید قیمت را بپردازند. با این حال ، بیت کوین با معرفی ارز غیر متمرکز ، این اعتقادات را به چالش کشید.
با عدم تمرکز ، ارز هیچ بانک مرکزی یا دولتی ندارد که بتواند استفاده از آن را کنترل کند. در عوض ، شبکه بیت کوین به جامعه اجازه می دهد تا کنترل داشته باشند. این بدان معنی است که هر کس با اتصال به اینترنت قادر به مشاهده و تأیید معاملات است.
با استفاده از توان محاسباتی خود ، رایانه های موجود در شبکه اتریوم (که به عنوان گره نیز شناخته می شوند) از اتریوم جدید پاداش می گیرند. به همین دلیل گره ها را ماینر نیز می نامند. آنها با تأیید معاملات انجام می دهند و برای این کار پاداش می گیرند - این شبیه به نحوه پاداش یک معدنچی طلا با طلا است. با استفاده از این سیستم ، بلاک چین می تواند به صورت غیر متمرکز اجرا شود.
بنابراین ، اکنون که می فهمید عدم تمرکز چیست و چگونه می توان از آن برای پول استفاده کرد ، قدم بعدی درک نقش یک قرارداد هوشمند در عدم تمرکززدایی است.
 قرارداد هوشند، بخشی  مهم در اتریوم، چیست؟
قراردادهای هوشمند ، که قطعات آن ،قطعه کد اتوماتیک  هستند و در بالای محفظه اتریوم ذخیره و اجرا می شوند ، بخش مهم بعدی را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ، می توانید یک برنامه شلوغی مبتنی بر قرارداد هوشمند ایجاد کنید که هدف آن جمع آوری حداقل 10 اتر از حداقل 500 مشارکت کننده در طی یک ماه است و در عوض در هر پروژه 1 سهم به هر یک از مشارکت کنندگان اختصاص می دهد. در صورت دستیابی به هدف تعیین شده ، پول جمع آوری شده به کیف پول صاحب پروژه ارسال می شود و به مشارکت کنندگان سهام متناسب اعطا می شود. در صورت عدم انجام پروژه ، اترهای جمع آوری شده به هر یک از مشارکت کنندگان بازگردانده می شوند. چنین قراردادهای هوشمند برای حفظ عملکرد غیر متمرکز اتریوم بسیار مهم است ، زیرا آنها بر اساس کد خودشان و بدون هیچ گونه سانسور ، تقلب ، خرابی یا دخالت شخص ثالث اجرا می شوند. قرارداد هوشمند اتریوم مکانیسمی است که از فناوری پیمانکاری هوشمند برای حذف واسطه ها و خدمات سپردن در یک صندوق زنجیره ای اتریوم استفاده می کند. این یک قطعه نرم افزار است که حاوی مجموعه ای از قوانین و مقررات برنامه ریزی شده حاکم بر مذاکره قرارداد است ، به طور خودکار قرارداد را تصدیق می کند و شرایطی را که براساس آن قرارداد تنظیم شده است ، اجرا می کند.
از زبان برنامه نویسی اتریوم به نام solidity برای نوشتن کد قرارداد هوشمند استفاده می شود. این کدها وقتی شرایطی را که قرار است برآورده شوند ، شرایط قرارداد را اتوماتیک اجرا می کنند. کدها در ماشین مجازی EVM- اتریوم بارگذاری می شوند. هنگامی که در EVM ، کد در تمام گره های اتریوم یکسان می شود و هر گره اجرا می شود تا ببیند آیا شرایط برآورده شده است یا خیر. یک قرارداد هوشمند اتریوم شامل دو یا چند طرف خواهد بود و دارایی دیجیتال برای مبادله ، اتر (ETH) است. پس از اجرای موفقیت آمیز قرارداد ، دارایی دیجیتال طبق منطق تعریف شده در کد توزیع می شود.
ماشین مجازی اتریوم چیست؟
ماشین مجازی اتریوم (EVM) یک پشته مجازی قدرتمند  است که درون هر گره کامل اتریوم تعبیه شده است ، که وظیفه اجرای قراردادهای کدگذاری را بر عهده دارد. قراردادها به طور معمول به زبانهای سطح بالاتر ، مانند solidity ، نوشته می شوند و سپس به کد عبور EVM وارد می شوند.
این بدان معنی است که کد دستگاه کاملاً از شبکه ، سیستم فایل یا هر فرآیند رایانه میزبان جدا شده است. هر گره در شبکه اتریوم نمونه EVM را اجرا می کند که به آنها اجازه می دهد در مورد اجرای همان دستورالعمل ها توافق کنند. EVM Turing کامل است ،تیورینگ کامل به  سیستمی اطلاق می شود که قادر به انجام هر مرحله منطقی یک عملکرد محاسباتی باشد. جاوا اسکریپت ، زبان برنامه نویسی که از طریق وب جهانی قادر است ، از تورینگ استفاده می کند.
ماشینهای مجازی اتریوم با موفقیت در زبانهای مختلف برنامه نویسی از جمله C ++ ، Java ، JavaScript ، Python ، Ruby و بسیاری دیگر اجرا شده اند.
EVM برای پروتکل اتریوم ضروری است و برای موتور اجماع سیستم اتریوم مؤثر است. این امکان را به هر کسی می دهد که کد را در یک اکوسیستم غیر قابل اعتماد اجرا کنید که در آن می توان نتیجه را تضمین کرد و کاملاً قطعی است،یعنی اجرای حتمی قراردادهای هوشمند است.
برای هر دستورالعمل اجرا شده در EVM ، سیستمی که هزینه اجرای آن را پیگیری می کند ، هزینه مربوط به واحدهای gasی را به دستورالعمل اختصاص می دهد.(در زیر درمورد "gas چیست؟" صحبت می کنیم). هنگامی که یک کاربر می خواهد تراکنش را آغاز کند ، مقداری اتر را ذخیره می کند ، که مایل است هزینه این gas را بپردازد.
gas  اتریوم چیست؟
gas  اتریوم واحدی است که میزان تلاش محاسباتی را که برای اجرای برخی عملیات انجام خواهد داد ،اندازه گیری می کند.
هر عملیاتی که در اتریوم شرکت کند ، خواه معامله باشد یا اجرای قرارداد هوشمند نیاز به مقداری gas دارد.
ماینرها مبلغی را به صورت اتر دریافت می کنند که معادل کل gasی است که برای انجام یک عملیات کامل به آنها داده است.
gas اتریوم - جریان خون اکوسیستم اتریوم است ، راه دیگری برای قرار دادن آن وجود ندارد. gas واحدی است که میزان تلاش محاسباتی را که برای اجرای برخی عملیات انجام خواهد داد ، اندازه گیری می کند.
gas  قیمت داخلی برای انجام معامله یا قرارداد در اتریوم است. یک ماینر می تواند با توجه به نیاز خود تصمیم به افزایش یا کاهش مصرف gas بگیرد ، در حالی که در صورت نیاز می توان قیمت  را بر این اساس افزایش یا کاهش داد و از وضعیتی جلوگیری کرد که در آن افزایش قیمت ETH باعث شود.
 
اتر واحد پول اتریوم چیست؟
اگر پاداشی برای محاسبات  اتریوم نباشد ، چرا کسی تلاش می کند تا یک برنامه عالی در آن بسازد؟ چرا اگر کسی انگیزه ای ندارد ، به عنوان یک گره به شبکه اتریوم می پیوندد و چابک و کارآمد خواهد بود؟ علاوه بر این ، ممکن است تمام مصنوعات و برنامه های مختلف موجود در شبکه براساس نیاز کاربر تعامل با یکدیگر داشته باشند و به یک روش معامله نیاز دارند.
برای پرداختن به همه این موارد ، اتریوم دارای رمزنگاری بومی به نام اتر است که به عنوان واسطه پرداخت برای مشارکت کنندگان شبکه ، توسعه دهندگان برنامه و کاربران عمل می کند. در اصل ، اتر واحد پول اکوسیستم اتریوم است. یک توسعه دهنده برنامه می تواند هزینه میزبانی برنامه را پرداخت کند و می تواند توسط کاربران برنامه در اترها پرداخت کند. به همین ترتیب ، شرکت کنندگان گره برای کمک های خود مانند خدمات ماینیگ و تأیید در اترها پرداخت می شوند. برنامه های مختلفی را می توان با استفاده از سایر آثار هنری موجود در شبکه ، بر اساس پرداخت های از پیش تعیین شده اتر ، مورد استفاده و استفاده مجدد قرار داد.
نمونه هایی از برنامه های اتریوم چیست؟
سازمانهای خودمختار غیر متمرکز (DAO)
با استفاده از ترکیبی از قراردادهای هوشمند ، می توان قوانین و ساختار را برای اداره یک شرکت بدون رهبر تهیه کرد. چنین DAO می تواند متعلق به هر کسی باشد که از طریق نشانه های اتر که حق رأی می گیرد برخوردار است.در DAO مدیران دیگر مورد نیاز نیستند!
این تقریباً چگونگی عملکرد یک DAO یا یک سازمان خودمختار غیر متمرکز است. ایده چنین مدل مدیریتی از زمانی که بیت کوین موفق به خلاص شدن از واسطه ها در معاملات مالی شده است ، در جامعه رمزارزها در حال گردش است. به همین ترتیب ، ایده اصلی DAO ایجاد یک شرکت یا سازمانی است که می تواند بدون مدیریت سلسله مراتبی کاملاً عملکرد داشته باشد.
تفکیک بین DAO به عنوان نوعی سازمان و DAO که صرفاً نام یکی از چنین سازمانهایی است ، ضروری است. این پروژه از نخستین تلاشها برای ایجاد DAO بود که به دلیل خطایی در کد اولیه خود ، به طرز تماشایی ناکام ماند.
WeiFund
قراردادهای هوشمند مبتنی بر ، غیرمتمرکز ، فن آوری سرمایه گذاری جمعیتی که روی اتریوم اجرا می شود. این اجازه می دهد تا سهم ها به دارایی های دیجیتالی با پشتیبان قرارداد تبدیل شود که در اتریوم قابل استفاده ، معامله یا فروش باشد. WeiFund یک بستر سرمایه گذاری است که از قراردادهای هوشمند بهره می برد. WeiFund که در درجه اول توسط نیک دودسون تأسیس و توسعه یافته است ، گفتاری در اکوسیستم ConsenSys dApp است.
Provenance
زنجیره تأمین را شفاف می کند و به کلیه ذینفعان درگیر این امکان را می دهد که به روزرسانی های زمان واقعی در مورد مبدا و تاریخ محصولاتی را انجام دهند که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تصمیم های آگاهانه بگیرند.
Augur
شرکت کنندگان را قادر می سازد تا در مورد نتیجه رویدادهای دنیای واقعی پیش بینی کنند و از پیش بینی صحیح یک پاداش برخوردار شوند. شرکت کنندگان می توانند با تجارت سهام مجازی و پشتیبان گیری از آنها  پیش بینی های لازم را انجام دهند. حتی گزارش صحیح نتیجه به طور خودکار پاداش می گیرد. آگوور یک بازار پیش بینی غیرمتمرکز است که می تواند نتیجه یک رویداد را براساس اصل "خرد جمعیت" پیش بینی کند. با این روش ، اطلاعات جمع آوری شده از جمعیت به طور واقعی ترین واقعیت و بنابراین محتمل ترین نتیجه به دست می آید. پیش بینی های صحیح توسط شبکه پاداش داده می شود ، در حالی که گزارش نادرست مجازات می شود - این باعث ایجاد گزارشگری درست می شود.
هدف Augur انقلابی در بازارهای پیش بینی و با انجام این کار ، تغییر در نحوه دریافت و تأیید صحت "مردم" است. ایده اصلی این است که به جای یک تیم کوچک از متخصصان ، پیش بینی های دقیق تری توسط گروه های بزرگی از افراد انجام شود.
حال یکی از اساسی ترین بخش های هر ارز دیجیتال از جمله اتریوم می پردازیم.
ماینیگ یا استخراج اتریوم چیست؟
 
اگر علاقه مند به اختصاص منابع محاسباتی به ماینینگ رمزارز برای خود هستید ، در ادامه  این مقاله اصول اولیه چگونگی شروع کار ماینینگ اتریوم و گزینه های مختلف نرم افزار ماینینگ ماینینگ توضیح داده شده است.
ماینینگ اتریوم طی چند سال گذشته به طور چشمگیری تکامل یافته است. محرکی به سمت مشارکت بیشتر و آسان تر است.  ابزار پیچیده ماینینگ خط فرمان آسانتر و ساده تر شده است. نرم افزار ماینینگ، ماینینگ GUI به وجود آمده است که شروع و راه اندازی اتر (یا ETH) ، ارز اتریوم را بسیار آسان می کند.
ماینینگ اتریوم به روشی مشابه با ماینینگ بیت کوین کار می کند و به همین دلیل طراحی شده است. فرآیند ماینینگ با ایجاد انگیزه در کامپیوتر ها برای اعتبارسنجی معاملات در شبکه ، عدم تمرکز رمزارز را تحت تأثیر قرار می دهد. کامپیوتر ها برای انجام معاملات معتبر صلاحیت دارند و وظیفه دارند معادله محاسباتی پیچیده را در فرآیندی به نام اثبات کار حل کنند. با اتریوم ، هرکسی که معادله اول را حل کند ، با 2 ETH و همچنین کلیه هزینه های معاملات که به عنوان "gas" شناخته می شود ، پاداش می یابد.
با افزایش قیمت ETH در سال 2016 و 2017 ، Ethereum Hash Rate نیز چنین شد - عددی که بیانگر میزان قدرت پردازشی در مجموع برای حل اثبات الگوریتم کار است. با وجود کاهش زیاد قیمت اتریوم از اوایل سال 2018 ، نرخ هش همچنان بالاست. این تا حدودی به دلیل افزایش مشارکت و بخشی نیز به دلیل توسعه قدرتمند سخت افزار اختصاصی ماینینگ اتریوم در قالب سیستم های ویژه مدار مجتمع مدار (ASIC) از امثال Bitmain مانند Antminer E3 است.
ASIC به دلیل قدرت عظیم احتمالی آنها و شرکتهای بزرگ که آنها را ایجاد و اداره می کنند تهدیدی برای عدم تمرکز شبکه محسوب می شوند. این مسئله اختلاف نظر را در میان جامعه اتریوم ایجاد کرده است که آیا الگوریتم اثبات کار باید برای مقاومت در برابر چنین فناوری تغییر کند - یک تغییر احتمالی بزرگ در بازار سالانه 655 میلیون دلار تخمین زده شده برای پاداش ماینینگ اتریوم است.
برای اکثر ما ، ماینینگ رمزارز فعالیتی است که با استفاده از GPU انجام می شود - چه در کامپیوتر شما ، چه بر روی کارت گرافیک های بازی   مانند برنامه های NVIDIA یا AMD. شما می توانید آن را در هر کجا امتحان کنید - اما برای سودآوری ، به یک GPU به روز یا یک دکل معدل اختصاصی GPU نیاز دارید.
اما چرا باید تلاش کنید تا ETH را ماینینگ کنید؟
شما می توانید به راحتی اتر را در صرافی های رمزارز خریداری کنید ، اما ماینینگ کاری متفاوت است. در اینجا دو  دلیل وجود دارد:
این یک روش آسان برای به دست آوردن ETH است - ماینینگ سرگرمی یک روش کم خطر ، کم هزینه (حداقل برای شروع) برای به دست آوردن رمزگذاری و درگیر شدن در جنبش رمزنگاری است.
با ماینینگ به ثبات شبکه کمک می کنید و به بخشی فعال در جامعه تبدیل می شوید.
چگونه امروز شروع به کار کنیم و روش ماینینگ اتریوم چیست؟
این روزها ، ماینینگ اتریوم واقعاً قابل دسترسی است. در اینجا راهنمای سه مرحله ما برای شروع کار است:
سخت افزار ماینینگ خود را تنظیم کنید.
ماینینگ اتریوم ، در قلب خود ، به کامپیوتری  نیاز دارد که همان عناصر کامپیوتر ای را که قبلاً با آن آشنا هستید ، داشته باشد - یک CPU ، RAM ، ذخیره سازی ، واحد منبع تغذیه (PSU) ، فن های خنک کننده. با این وجود ، برای سودآوری ، به یک مکان پردازشی ثانویه - یک مدار GPU یا ASIC نیاز دارید. بیشتر افراد در ابتدا با کارت گرافیک بازی مانند NVIDIA GeForce GTX 1080 شروع می کنند.
برای به حداکثر رساندن سود خود ، اطمینان حاصل کنید که آخرین درایورهای نرم افزاری را برای سخت افزار خود داشته باشید و از PSU کارآمد برای تهیه آن بهره مند شوید. PSU کارآمد نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد بلکه به شما امکان می دهد کارت گرافیک خود را اورکلاک کنید تا عملکرد بیشتری از آن دریافت کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که از خنک کنندگی کارآمد برخوردار هستید ، به خصوص اگر در GPU خود اورکلاک کنید. هدف بدست آوردن بیشترین کارایی با کمترین قدرت است.
کیف پول اتریوم خود را تنظیم کنید
قبل از شروع ماینینگ از سخت افزار ماینینگ ، باید کیف پول رمزنگاری را تنظیم کنید. برخی از نرم افزارهای ماینینگ شامل یک کیف پول داخلی هستند ، اما مطمئن ترین راه برای نگهداری ارزهای رمزپرداخت شما در کیف پول شماست (بهتر است برای درک دلیل بهتر تحقیقات خود را انجام دهید).
کیف پول های متنوعی برای اتریوم وجود دارد . یکی از محبوب ترین آنها MyEtherWalle است.
ساده ترین راه تهیه کیف پول اتریوم استفاده از MyEtherWallet (MEW) [https://www.myetherwallet.com/] است که رایگان است و امنیت و راحتی را در اختیار شما قرار می دهد. MyEtherWallet را می توان از طریق مرورگر با استفاده از برنامه افزودنی مرورگر Metamask این شرکت ، از طریق مرورگر قابل دسترسی است.
نرم افزار خود را تنظیم کنید
در اینجا جایی است که شما نیاز به تصمیم گیری دارید ، آیا می خواهید از یک خط ماینر اختصاصی خط فرمان استفاده کنید که تنظیمات آن پیچیده تر است اما قابل تنظیم تر است یا می خواهید یک ماینر GUI را امتحان کنید که کار ساده ای است اما آسان نیست. به عنوان همه کاره؟
سه گزینه اصلی برای ماینیگ دستی عبارتند از:
Claymore’s Dual Ethereum Miner
Phoenix Miner
EthMiner
همه آنها نیاز به تنظیم و ویرایش پرونده های پیکربندی دارند - که نیاز به دانش در رابط خط فرمان دارد.
Claymore  از مدتها پیش در صدر لیست ماینرها اتریوم بوده است - به دلیل سودآوری و كنترل ارائه شده بر روی سخت افزارهای سخت افزاری و قابلیت های ماینینگ چند سكه است.
PhoenixMiner  توسط بسیاری به عنوان یک سیستم کارآمد تر شناخته می شود که ثبات بیشتری نسبت به Claymore نیز ارائه می دهد.
EthMiner -  مشتق فناوری پیشرفته Geth [https://github.com/ethereum/go-ethereum/wiki/geth] یک کد منبع کم است که می تواند برای ماینینگ هر رمزنگاری مبتنی بر Ethash  استفاده شود ، به این معنی که می تواند باشد برای مثال ، توسط هر کسی که به دنبال پیکربندی آن است ، به اتریوم Classic و Metaverse اختصاص داده شده است. با این حال ، این کار به عمق بیشتری نیاز دارد تا بتواند از کار در بیاید.
همه صفحات اجتماعی اختصاصی دارند و راهنماهای مرحله به مرحله نصب به راحتی پیدا می شوند. انتخاب کدام گزینه برای شما بستگی به سطح اطمینان شما و تمایل شما برای ورود به این برنامه ها و پیگیری  محاسبات دارد.
نکته - برای استفاده از این ماینرها ، باید به یک استخر ماینینگ نیز بپیوندید. این امر به این دلیل است که ماینینگ اتریوم به خودی خود - مطمئناً با یک دکل کوچک - یک کار بسیار کم فایده است. ماهیت اثبات کار و اکوسیستم رمزنگاری کنونی بدان معنی است که شانس شما برای به دست آوردن هرگونه جوایزی در واقع بسیار کم است - این قرعه کشی است که آیا شما همیشه می توانید پاداش بلوک را بدست آورید.اما مشابه استخرهای قرعه کشی ، می توانید در یک استخر ماینینگ مانند Ethpool.org یا موارد مشابه به نیروها بپیوندید و منابع (و پاداش های) خود را به یک جمع اختصاص دهید. این بسته به میزان توان هش شما کمک می کند ، به طور منظم یک درآمد معمولی به شما می دهد ، اما برای شرکت در استخر انتخابی شما باید ماینر خود را تنظیم کنید.
گزینه دیگر انتخاب یک پلتفزم است که ماینینگ و جمع کردن آن را در یک بسته انجام می دهد ، به عنوان مثال Nanpool.org  است. می توان آنرا تنظیم کرد که با Claymore و سایر نرم افزارها نیز کار کند.
با یک ماینر GUI ، ماینیگ را ساده کنید.
Cudo Miner:  برای کسانی که به دنبال یک زمان واقعاً آسان هستندCudo Miner،که از سایت [https://www.cudominer.com/]  قابل دانلود است ، جواب انهاست. یک نرم افزار کاربر پسند که یک رابط گرافیکی آشنا تر را برای افرادی که به دنبال اختصاص منابع GPU و CPU خود به ماینینگ هستند اختصاص می دهد. راه اندازی ساده آن به شما امکان می دهد تا به استخر خود بپیوندید ، و تعدادی از رمزهای رمزگذاری شده از جمله اتریوم را ماینینگ می کند. یکی از ویژگی های مهم Cudo Miner این است که الگوریتم سوئیچینگ خودکار را ارائه می دهد و به کاربران این امکان را می دهد تا گزینه های ماینینگ را به نرم افزار واگذار کنند تا اطمینان حاصل شود که از سودآوری منفجرترین سود رمزگذاری شده است. یک ویژگی مرتب این است که شما هنوز هم می توانید در اتریوم پرداخت و  دریافت کنید ، بنابراین این بدان معنی است که این یک روش سودآورتر برای به دست آوردن اتریوم از طریق ماینینگ است. Cudo Miner با نصب ساده بسته هایی برای ویندوز ، MacOS و لینوکس همراه است - هیچگونه آگاهی از خط فرمان برای شروع کار لازم نیست. بنابراین از نظر منحنی یادگیری ، راحت ترین  گزینه ای است که تا کنون با آن روبرو شده ایم - این یک کلیک و رفتن  به سوی هدف است .شما حتی به کیف پول احتیاج ندارید.  ماینینگ GUI یک راه عالی  است.  در انتهای  بحث ماینینگ ، ماینینگ اتریوم در سالهای اخیر بطور چشمگیری تغییر کرده است. سال های  پیشتر، روند بسیار پیچیده ای بود. حتی برای ایجاد یک آدرس کیف پول نیاز به همگام سازی کل بلاک چین اتریوم بود. اکنون شروع آن بسیار ساده است. اگر کارت گرافیکی مناسبی به دست آورده اید و به این فضا علاقه مندید ، پس چرا امروز ماینینگ نکنید!
چالش های اتریوم و ماینینگ چیست؟
باز بودن و پتانسیل عظیم اتریوم با چند مشکل پیش می آید. اجزای اصلی اتریوم ، قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز بر اساس کد برنامه نویسی است. از آنجا که این کد توسط انسان ها نوشته شده و مستعد اشکالات ، آسیب پذیری های عملکردی و همچنین هک شدن است ، برنامه ها فقط به اندازه انسانهایی که آنها را می نویسند خوب هستند.
در سال 2016 ، یک پروژه DAO با نام "DAO" که با موفقیت 150 میلیون دلار از طریق فروش توکن جمع آوری شده بود توسط یک هکر مورد هدف قرار گرفت و 50 میلیون دلار اتر به سرقت رفت. در حالی که مشکلی در شبکه اتریوم وجود نداشت ، یک نقص فنی در کد "DAO" مقصر بود. (همچنین به 4 مدعی بلاک چین در رقابت با اتریوم مراجعه کنید.)
در حالی که بیت کوین به یک برنامه "فقط پرداخت" از فناوری بلاک چین محدود است ، اتریوم قادر است از طریق برنامه ها و برنامه نویسی خود از همه و همه چیز پشتیبانی کند. شبکه اتریوم کاربردی گرا به هر مفهوم ، فرآیند یا عملی امکان پذیر است تا از مزایای فن آوری بلاک چین بهره ببرد و به شیوه ای خودمختار و غیرمتمرکز عمل کند. با داشتن برنامه نویسی باز و برنامه های کاربردی غیر متمرکز مبتنی بر قراردادهای هوشمند آسان ، آسمان محدودیت استفاده از اتریوم است. (همچنین به "آشنایی با اتریوم Classic" مراجعه کنید.)
نتیجه در مورد اتریوم و ماینیگ چیست؟
در دنیای رمزارز ، اگر بیت کوین پادشاه باشد ، پس اتریوم ملکه است.
قیمت اتریوم (ETH) طی چند ماه گذشته به طور قابل توجهی بالا رفته است ، و این یکی از امیدوار کننده ترین ارزهای رمزنگاری شده در حال حاضر است. در این مقاله ، من به شما کمک می کنم تا همه چیز در مورد اتریوم را بفهمید و همه چیزهای مهمی را که باید به عنوان یک مبتدی بدانید یاد می گیرید. قبل از آن،
به  وضعیتی که برای شما شرح می دهم توجه کنید. شاید اینده ای خیلی نزدیک همچین صحنه هایی جزیی از زندگی روتین و معمولی ما باشد. هرچند امروز برای ما عجیب است:
درنظر بگیرید که اخیراً سواری Uber را رزرو کرده اید و یک ماشین بدون راننده برای انتخاب شما آمده است.آن اتومبیل شما را به پمپ بنزین خود می برد و با هزینه ای که از سواری قبلی به دست آورده ، خود را برای سوخت خود می پردازد. پس از آن ، این ماشین شما را به مقصد خود می برد و کرایه سفر به طور خودکار از کیف پول Uber شما کسر می شود.در حالی که شما را به مقصد خود سوار می کند ، این اتومبیل همچنین هزینه سالانه بیمه خود و هزینه تعهد ماهانه خود را به نمایندگی از مالک (انسانی) خود پرداخت می کند.بعد از اینکه شما را رها کرد ، خود را برای انجام برخی از تعمیرات به مکانیک سوار می کند.شاید فکر کنید من صحنه ای از یک فیلم علمی تخیلی به شما می گویم.
چنین مواردی مورد آزمایش قرار می گیرند و استفاده از ارزهای رمزنگاری مانند اتریوم و فناوری هایی مانند بلاک چین اتریوم دلایلی هستند که اتفاقاتی از این دست می تواند رخ دهد.
چنین استقلالی تأثیر مستقیم تئوریهای پشت ارزهای رمزپایه است.
بنابراین برای اینکه بتوانیم این سناریوی آینده نگر را هضم کنیم ، اتریوم را درک خواهیم کرد.
سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و پیشنهادات اولیه سکه ("ICO") بسیار پرخطر و سوداگرانه است و این مقاله توصیه ای از طرف نویسنده برای سرمایه گذاری دررمزارزها یا ICO ها نیست. از آنجا که وضعیت هر فرد منحصر به فرد است ، قبل از تصمیم گیری های مالی همیشه باید از یک متخصص واجد شرایط استفاده شود.
 
 
 

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 25 ] [ امتیاز : 5 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دفتر تجارت الکترونیک ولقان حسینی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|